Zavřít reklamu

Telefony řady Galaxy S24 přinášejí oproti svým předchůdcům několik vylepšení, včetně jasnějších obrazovek, větších baterií nebo odolnějších těl. Zlepšila se i kvalita reproduktorů a zmenšily se rámečky kolem displeje. Nyní vyšlo najevo, že Galaxy S24 disponuje dalším vylepšením, kterým je novější a rychlejší čtečka otisků prstů.

Video z rozborky a recenze Galaxy S24 Ultra, na které upozornil známý leaker Ice Universe, odhalilo, že Samsung ve své aktuálně nejvyšší „vlajce“ používá novější ultrasonickou čtečku otisků prstů. Modelové číslo čtečky u S24 Ultra je QFS4008, zatímco u S23 Ultra je to QBT2608. I když Qualcomm neodhalil mnoho informací o rozdílech mezi těmito dvěma modely čteček, vypadá to, že obě mají stejnou velikost (8 x 8 mm).

Video, které zveřejnil čínský YouTube kanál WekiHome, odkrylo, že mezi dvěma čtečkami otisků prstů skutečně existují rozdíly, a vypadá to, že novější funguje rychleji. V několika případech se zdá, že se Galaxy S24 Ultra odemyká o něco rychleji než jeho předchůdce. Web SamMobile u svého Galaxy S24+ vybaveného čipovou sadou Exynos 2400 (S24 Ultra používá na všech trzích čipset Snapdragon 8 Gen 3) zjistil, že disponuje stejnou čtečkou otisků prstů jako S24 Ultra, takže je velmi pravděpodobné, že ji bude mít i základní model S24.

Je to již několik let, co Qualcomm uvedl na scénu svou čtečku otisků prstů 3D Sonic Max, která je mnohem větší a pokrývá větší plochu než čtečka 3D Sonic (Gen 2) používaná v Galaxy S21 Ultra (a novějších telefonech). Samsung však tuto špičkovou čtečku zatím v žádném ze svých smartphonů nepoužil. Můžeme tak doufat, že u jeho příští vlajkové řady Galaxy S25 tomu bude jinak.

Řadu Galaxy S24 nejvýhodněji koupíte zde

Dnes nejčtenější

.