Zavřít reklamu

O použití AI a dalších algoritmů k pořizování snímků pomocí smartphonů se již dlouho vedou odborné i laické diskuze. Stačí si jen vzpomenout na loňskou „kauzu“ s fotografiemi Měsíce u Galaxy S23 Ultra. Nyní vysoce postavený představitel Samsungu rozvířil kontroverzi, když řekl, že v dnešní době neexistují žádné skutečné fotky a že u všech se nějakým způsobem používá umělá inteligence. Nebo to žádná kontroverze vlastně není?

Patrick Chomet, který má v Samsungu na starosti oddělení zákaznické zkušenosti, v rozhovoru pro web TechRadar uvedl, že „neexistuje nic takového jako skutečný snímek“. Všechny fotografie jsou podle něj vytvořeny pomocí senzorů a jsou na ně aplikovány pokročilé algoritmy a AI.

Všechny značky smartphonů v dnešní době používají techniky snímání více snímků ke snížení šumu, zlepšení jasu a zachycení širšího dynamického rozsahu. Automaticky také rozpoznávají scény a podle nich upravují barvy, kontrast, pleťové tóny, textury a vyvážení bílé pomocí pokročilých algoritmů a AI. Všechny značky kromě toho dolaďují určité části fotek, jako je modřejší nebe nebo zelenější tráva, aby vypadaly atraktivněji. Otázkou tedy je, jestli je snímek po všech těchto úpravách skutečným obrázkem, nebo „jen“ reálným znázorněním toho, jak zachycený moment ve skutečnosti vypadal?

Chomet dále řekl, že Samsung nabízí dvě věci, které spotřebitelé chtějí: způsob, jak zachytit okamžik, a způsob, jak vytvořit novou realitu. První jmenovaný probíhá prostřednictvím fotoaparátů smartphonů a druhý pomocí různých nástrojů umělé inteligence, které společnost zavedla do řady Galaxy S24. Dodal, že AI musí být regulována a že Samsung je v tomto směru připraven pomoci vládám. Proto prý korejský gigant k obrázkům vytvořeným nebo upraveným AI přidává vodoznaky, aby uživatelům pomohl pochopit rozdíl mezi reálnými snímky a těmi vytvořenými umělou inteligencí.Pokud vás zajímá, jak rozpoznat texty vytvořené ChatGPT, vyzkoušejte AI detector.

Řadu Galaxy S24 koupíte nejvýhodněji zde

Dnes nejčtenější

.