Zavřít reklamu

Z velké části díky úsilí společností Samsung a Google jsou dnes hodinky s operačním systémem Wear OS zajímavější než kdykoli předtím. Dobrých chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS je už spousta, ale pokud chcete, aby hodinky uměly mnohem víc než jen sledovat vaše zdravotní údaje a doručovat oznámení, neobejdete se bez příslušných aplikací.

Google Maps

Navigace bez použití rukou je jednou z nejužitečnějších funkcí chytrých hodinek a v systému Wear OS budete jen těžko hledat lepší navigační nástroj než Mapy Google. Při prohlížení map nebo při pokusu o zadávání cílů dotykem pocítíte omezení malého displeje hodinek, ale aplikace Mapy umožňuje zadat cíl hlasem a displej chytrých hodinek je dostatečně velký na to, aby zobrazoval užitečné pokyny pro pěší nebo cyklistické výlety. Pokud necestujete výhradně autem (kde má mobilní aplikace Mapy Google mnohem větší smysl), zaslouží si Mapy Google místo na vašich hodinkách s operačním systémem Wear OS.

Stažení v Google Play

Spotify

Aplikace Spotify pro Wear OS nabízí spoustu stejných funkcí jako ostatní rozhraní streamovací služby. Pokud máte hodinky s podporou LTE, může Spotify streamovat přímo do nich; nebo si můžete hudbu a podcasty stáhnout do hodinek přes Wi-Fi pro offline poslech přes sluchátka nebo sluchátka připojená k samotným hodinkám.

Stažení v Google Play

Google Keep

Aplikace Google Keep pro Wear OS umožňuje vytvářet a zobrazovat poznámky v aplikaci Google Keep přímo ze zápěstí. Zatímco možnost pořizovat si poznámky hlasem pomocí hodinek může být občas užitečná, možnost prohlížet si poznámky a seznamy na zápěstí je nesmírně přínosná. Nejzřetelnějším případem je prohlížení nákupního seznamu, když jste v obchodě, ale aplikace Keep pro nositelná zařízení je užitečná pro všechny informace, které můžete potřebovat mít po ruce. Obsah poznámek zůstává viditelný na displeji hodinek, dokud z aplikace Keep neodejdete, což z ní dělá velmi praktický způsob, jak mít informace kdykoli k dispozici.

Stažení v Google Play

Bring

Pokud chcete na chytrých hodinkách s operačním systémem Wear OS používat cíleněji sestavený seznam potravin, vyzkoušejte aplikaci s názvem Bring. Aplikace Bring pro Wear OS se synchronizuje s aplikací Bring pro chytré telefony, takže můžete snadno spravovat více nákupních seznamů. Aplikace vám dokonce umožňuje ukládat digitální kopie věrnostních karet obchodů, takže nemusíte v peněžence hledat fyzickou kartu nebo otevírat aplikaci v telefonu jen proto, abyste mohli nakupovat.

Stažení v Google Play

Todoist

Todoist je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro plnění úkolů na Androidu a jeho doprovodná aplikace pro Wear OS to ještě umocňuje. Aplikaci můžete samozřejmě používat k prohlížení a správě seznamů úkolů ze svého zápěstí, ale Todoist jde ještě dál a využívá funkce systému Wear OS, které nemají všechny aplikace: je vybaven dlaždicí, která na první pohled ukazuje, kolik úkolů jste za den splnili, a několika komplikacemi na ciferníku hodinek: jednak je to praktický zástupce aplikace Todoist, jednak je to hrstka pomůcek pro sledování pokroku v plnění cílů.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.