Zavřít reklamu

S blížícím se koncem roku 2023 jmenoval obchod Google Play ty nejlepší aplikace a hry pro Android, které v něm najdete. Tuzemský výběr je poněkud skromný, zahraniční výběry jsou o poznání obsáhlejší. Samotný výběr je ale hodně kontroverzní. Jsou zde totiž nejen letité a všeobecně profláknuté tituly, jako ty, které v České republice nevyužije skoro nikdo. 

Ve webovém prostředí Google Play najdete jen sekci Nejlepší aplikace roku 2023 bez nějakých bližších informací. Jsou zde tituly, jako jsou WhatsApp, Lego Duplo Disney, Prime Video, FlipaClip, Alarmy, ChatGPT nebo Whiz a další. Je poměrně nelogické, že jsou zde i aplikace jako třeba 카카오맵 – 지도 / 내비게이션 / 길찾기 / 위치공유. Ano, i taková šílenost se zde najde, kdy jde o navigaci v Koreji, je zde třeba i výuka čínštiny nebo čínská sociální síť. Úplně si nejsme jisti, proč se zde podobné aplikace vůbec nacházejí a jaký mají pro českého uživatele přínos.

Jistě zajímavější je výběr z USA, kde se stala jasným vítězem aplikace Imprint, hrou poté Honkai: Star Rail. Pokud jde o nejlepší aplikaci pro platformu Wear OS, takže i pro Galaxy Watch Samsungu, tak se jedná o aplikaci WhatsApp Messenger. Zde jde ale o nový titul, který vyšel teprve letos, takže jeho zařazení smysl oproti výběru v klasických aplikacích jistě dává. Čestné uznání zde dostaly i aplikace jako AllTrails: Hike, Bike & Run a Audible: Audio Entertainment. Na kompletní výsledky se můžete podívat v tiskové zprávě Googlu zde. 

Dnes nejčtenější

.