Zavřít reklamu

WhatsApp je jednou ze světově nejpopulárnějších aplikací pro zasílání zpráv. Pokud jde o funkce, dlouho však zaostával za svými konkurenty, jako je např. Telegram. To se nicméně v posledních letech mění a aplikace dostává aktualizace s novými funkcemi a vylepšeními těch stávajících častěji než kdy jindy. Nyní se do ní chystá další novinka, kterou je vizuální indikátor u koncově šifrovaných chatů.

WhatsApp pokročil s vývojem a vydal pro své uživatele novou beta aktualizaci, která aplikaci povyšuje na verzi 2.24.3.17. Podle na WhatsApp specializovaného webu WABetaInfo aktualizace přináší popisek označující chaty jako koncově šifrované. Popisek, obsahující také ikonu visacího zámku, se nachází v horní části chatů.

Tato změna má podle všeho zvýšit povědomí uživatelů o tom, že jejich chaty jsou opatřeny koncovým šifrováním, což znamená, že nikdo nemůže zasahovat do jejich soukromí. Koncové šifrování bylo na chaty WhatsAppu aplikováno již dříve a toto je tak jen znázornění uživatelského rozhraní.

Vizuální indikátor u šifrovaných chatů je aktuálně ve fázi betatestování, takže je dostupný jen uživatelům zapojeným do beta programu WhatsAppu. Podle webu se dostane ke všem uživatelům v jedné z příštích aktualizací aplikace.

Dnes nejčtenější

.