Zavřít reklamu

S nástupem nejnovější beta verze WhatsApp pro Android zavádí aplikace nové nástroje pro formátování textu. Tyto mají zlepšit uživatelský komfort při výběru vzhledu a rozvržení textových zpráv.

Server WABetaInfo na ně narazil po instalaci beta verze 2.24.2.9. První obrázek níže demonstruje nové možnosti, přičemž je text formátován také při běžném psaní v panelu chatu, i když na tomto snímku obrazovky není vidět.

Nové nástroje pro formátování textu:

  • Seznamy: Jedná se o nástroj pro přehledné uspořádání informací. Stačí začít text znakem *, odrážkou nebo čísly a vytvořit tak uspořádané seznamy.
  • Blok kódu: Slouží k usnadnění čtení a sdílení kódu v rámci komunikace. I když jej běžně používají softwaroví inženýři, hodí se skvěle ke zvýraznění určité části zprávy pro kohokoli.
  • Blok pro citace: Nabízí ideální řešení, je-li třeba upozornit a reagovat na určitou část předchozího sdělení nebo opřít argumentaci o slova někoho jiného. K jeho využití stačí přidat symbol „>“ před text.

Po ukončení testovací fáze budou formátovací nástroje k dispozici širšímu publiku. Rozhodně lze předpokládat, že napomohou lepšímu uspořádání i celkové přehlednosti. Bude tak mnohem jednodušší se orientovat v delších textech. Mimochodem věděli jste, že pokud chcete ve WhatsAppu napsat tučný text, stačí před něho a za něho napsat hvězdičku? A že pokud chcete psát kurzívou, učiníte tak s podtržítkem a pro přeškrtnutý text jej stačí vložit mezi vlnovky? Určitě to vyzkoušejte.

Dnes nejčtenější

.