Zavřít reklamu

Do aplikace Zprávy od Googlu by mohl již brzy dorazit jeho AI chatbot Bard. Zjistil to leaker vystupující na sociální síti X pod jménem Assembler Debug v betaverzi aplikace 20240111_04_RC00. Z jím zveřejněných obrázků vyplývá, že uživatelé budou moci zahájit s Bardem RCS chat a také jej přidat do chatů s jinými uživateli.

Screenshoty ukazují, že Bard bude moci uživatelům Zpráv pomáhat psát zprávy, překládat jazyky, identifikovat obrázky a zkoumat další zájmy. Bude sledovat polohu uživatele a jeho minulé chaty, aby mu poskytl odpovědi. Uživatelé budou moci Barda například požádat, aby jim pomohl napsat textovou zprávu jejich šéfovi, kterou se omlouvají z práce kvůli nemoci, nebo jej požádat o nápady na rychlou večeři.

Řetězce kódu nalezené v nové betaverzi Zpráv naznačují, že použití Barda bude vyžadovat věk 18+. Na rozdíl od jiných RCS chatů nebudou chaty s Bardem opatřeny koncovým šifrováním. V popisu toho, jak bude Bard ve Zprávách fungovat, Google poznamenává, že chaty s jeho chatbotem a související data budou ukládána po dobu 18 měsíců.

V současnosti Bard ve Zprávách nefunguje. Leakerovi se podařilo získat snímky obrazovky povolením některých vlajek v aplikaci na rootovaném zařízení. Lze však očekávat, že Google jej ve Zprávách zpřístupní již velmi brzy.

Dnes nejčtenější

.