Zavřít reklamu

V roce 2020 byl Google v USA zažalován za údajné porušení federálních zákonů o odposlechu. Problémem byl anonymní režim webového prohlížeče Chrome, přičemž žalobci tvrdili, že tento režim plně nechrání uživatele před sledováním na internetu. Po urovnání případu minulý měsíc nyní Google změnil prohlášení o vyloučení odpovědnosti v anonymním režimu, aby bylo o něco transparentnější.

Google tedy mírně pozměnil prohlášení o vyloučení odpovědnosti, které se zobrazuje na stránce nové karty v anonymním režimu prohlížeče Chrome. Nové prohlášení o vyloučení odpovědnosti se má konkrétně objevovat v Chrome Canary ve verzi 122 a lépe objasňuje, jak anonymní režim funguje. Canary je experimentální verzí Chromu, která je určena pro urychlení iterací a sledování chyb.

Aktualizované prohlášení vyloučení odpovědnosti prý nyní říká, že „to nezmění způsob, jakým weby, které navštěvujete, shromažďují data a služby, které používají, včetně Googlu.“ Prohlášení v podstatě vysvětluje, že když vaše zařízení používají ostatní lidé, vaši aktivitu na internetu neuvidí. Vaši aktivitu však stále sledují a shromažďují webové stránky, na které chodíte.

Loni v prosinci Google souhlasil s urovnáním soudního sporu ohledně anonymního režimu, kdy slíbil zaplatit 5 miliard dolarů (asi 114 mld. Kč). Díky tomu nemusel přiznat žádné pochybení. Podmínky vyrovnání nebyly zveřejněny.

Dnes nejčtenější

.