Zavřít reklamu

Samsung tento týden představil novou řadu televizorů, která se skládá z QLED, Neo QLED (4K a 8K), OLED a Micro LED televizorů. Všechny nové televizory přinášejí několik nových funkcí, včetně lepší integrace se smartphony korejského obra a jeho dalšími ekosystémovými produkty a službami, a to díky novější verzi operačního systému Tizen. Jako obvykle disponuje podporou platformy SmartThings Hub a standardu Matter, což vám umožní z televizoru ovládat kompatibilní zařízení pro chytrou domácnost. Zde jsou všechny nové funkce systému Tizen 2024.

Letošní verze Tizenu, která debutovala v nové řadě televizorů Samsungu pro tento rok, přináší několik nových funkcí a aktualizovaný design uživatelského rozhraní. Zaměřuje se na samotný obsah a nabízí personalizovaný obsah pro každého člena rodiny díky integraci s účtem Samsung. Pamatuje si, co každý člen sledoval, a jeho preference obsahu a používá to k doporučení podobného obsahu, který by se jim mohl líbit.

Aktualizovaná verze videostreamovací služby Samsung TV Plus má také nový design uživatelského rozhraní. Má novou domovskou obrazovku s přehledem dostupného a nejlepšího obsahu, přidané kategorie a vylepšené vyhledávání obsahu. Rovněž se připojuje k účtu Samsung pro lepší doporučení obsahu.

Tizen pro letošní rok také přináší nové herní funkce. Mezi ty nejvýznamnější patří Game Bar 4.0, který dokáže na vhodném místě zobrazit několik metrik souvisejících s hraním, jako je ALLM, VRR, rozlišení a další. Funkce automatického nastavení AI v Game Bar 4.0 může také automaticky detekovat herní žánr a podle toho upravit kvalitu obrazu. Dokáže i zaznamenat herní minimapu a přesunout ji na jiné místo. Nová verze služby Samsung Gaming Hub se též synchronizuje s účtem Samsung a nabízí jednotlivým uživatelům přizpůsobená doporučení pro hry.

Prostřednictvím služby Samsung Daily Plus nabízí nová verze Tizenu také lepší integraci s aplikací Samsung Health, konkrétně více fitness obsahu a funkci Workout Tracker. Workout Tracker zobrazuje živá data o cvičení, včetně tepové frekvence a délky tréninku, z hodinek Galaxy Watch na televizoru. Samsung mimoto přidal vysoce kvalitní cvičební videa z populárních YouTube kanálů FlexIt (živé tréninky jeden na jednoho), F45 (HIIT tréninky a wellness výzvy) a TechnoGym (fitness a wellness videa).

Mobile Smart Connect je způsob, jak ovládat aplikace a služby na nových televizorech Samsungu pomocí smartphonu. SmartThings Mobile Plugin promění telefon v přizpůsobitelný dálkový ovladač, který dokonce umožňuje telefon používat jako bezdrátový herní ovladač s dotykovou obrazovkou. Vibrary je novou funkcí, která zobrazuje obrázky oblíbeného umělce uživatele ve vysoké kvalitě, když je zapnutý režim Ambient Mode. Uživatelé mohou také odesílat obrázky a videa ze svých telefonů do televizoru. Součástí novější verze Tizenu je také funkce 360 Audio. Ta přináší prostorový zvuk, když se přes kompatibilní sluchátka Galaxy Buds přehrává kompatibilní hra, hudba nebo video.

Letošní verze Tizenu vedle toho přináší dvě nové funkce usnadnění, a to Audio Subtitle a Relumino Together. Audio Subtitle využívá umělou inteligenci a technologii OCR (Optical Character Recognition) k předčítání vestavěných titulků v reálném čase. Režim Relumino Together pak lidem se slabým zrakem pomáhá sledovat obsah – ohraničuje okraje prvků na obrazovce a nabízí vyvážení barev, přičemž tento obsah je viditelný vedle toho normálního. Režim tedy umožňuje sledování obsahu pro slabozraké a jejich rodinné příslušníky současně.

A konečně, na televizor The Frame (a další podobné lifestylové televizory) přináší letošní Tizen variabilní obnovovací frekvenci při zobrazování uměleckých děl, což  podle Samsungu snižuje náklady na spotřebu energie o 10 %. Letošní verze zvukové technologie Q-Symphony umožňuje spárování televizoru Samsungu s několika bezdrátovými reproduktory, jako je Samsung Music Frame, a soundbary pro prohloubení zvukového zážitku. Starší verze technologie umožňuje spárovat s televizorem pouze jeden soundbar. V tuto chvíli není jasné, jestli se nová verze Tizenu dostane i na starší televizory korejského giganta.

Televize Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.