Zavřít reklamu

Zatímco někteří uživatelé dávají přednost ekosystému pod jednou značkou, jiným vyhovuje kombinace nejrůznějších značek a operačních systémů. Pokud patříte do druhé jmenované skupiny, máme pro vás několik užitečných tipů, jak používat Android smartphone s počítačem od Applu.

Společnost Apple se pochopitelně bude vždy snažit o to, aby uživatelé dávali přednost kompletní Apple sestavě před kombinacemi Apple + Android. To ale nemusí nutně znamenat, že byste neměli absolutně žádnou možnost efektivní spolupráce vašeho androdího smartphonu s Macem. Stačí jen mít k dispozici ty správné prostředky a nástroje.

Co se týče posílání zpráv, můžete chybějící iMessage vyřešit kupříkladu tak, že budete používat webovou aplikaci Zprávy Google na Macu, abyste mohli zobrazit všechny textové zprávy přijaté v telefonu a odpovídat na ně. Webová aplikace Zprávy Google je překvapivě dobrá a bezchybně funguje při doručování a přijímání textových zpráv od všech vašich kontaktů bez ohledu na to, zda používají telefon se systémem Android nebo iPhone.

Nástroje, aplikace a služby od Googlu jsou naštěstí k dispozici prakticky napříč všemi operačními systémy – pro sdílení souborů můžete tedy používat například Google Drive, který lze využívat jak coby mobilní aplikaci, tak i v rozhraní webového prohlížeče na vašem Macu. Coby kancelářský balíček, který budete mít k dispozici jak na Macu, tak na telefonu s Androidem, můžete použít Dokumenty Google spolu s Tabulkami, Google Keep a Prezentacemi Google. Pro sdílení fotografií vám pro změnu poslouží staré dobré Fotky Google.

Apple také umožňuje sdílet schránku ve všech svých zařízeních, pokud jsou připojena ke stejné síti. Funguje to bezchybně a do žádného ze zařízení Apple nemusíte stahovat žádné další aplikace. Něčeho podobného můžete dosáhnout při práci s telefonem se systémem Android a počítačem Mac – stačí si do obou zařízení stáhnout aplikaci Clipt.

Spousta lidí je mylně přesvědčena o tom, že společnosti Apple a Google spolu v jistém slova smyslu soupeří. V konečnén důsledku je to ale právě Google, díky kterému může být vzájemná spolupráce zařízení s iOS/macOS a Androidem bezchybná, plynulá a spolehlivá.

Dnes nejčtenější

.