Zavřít reklamu

Co se týče propojení světa mezi mobilními produkty Galaxy a počítači s Windows, tak se v tomto ohledu Samsung hodně snaží. Na platformu macOS, na které ale jedou počítače Mac a MacBooky Applu, tak trochu zapomíná. Nyní je zde ale zajímavá aplikace, která propojení mezi těmito produkty značně usnadňuje. 

Aplikace NearDrop so jisté míry vychází ze Sdílení nablízko, tedy funkce Androidu. V současné době už umožňuje vašemu počítači s macOS přijímat soubory pomocí funkce Sdílení nablízko na vašem zařízení s Androidem. Znamená to ale, že jej ještě nemůžete použít k odesílání souborů z počítače do telefonu nebo tabletu s Androidem. Aplikace také zatím funguje pouze přes Wi-Fi, takže váš Mac a vaše Android zařízení musí být ve stejné síti, což není překvapující. Skutečnost, že aplikace funguje tak, jak má, je však sama o sobě poměrně chvályhodná.

Zásadním neduhem je jen to, že aplikace pochází od neověřeného vývojáře, takže Macu musíte výslovně říci, aby ji nainstaloval. Je to jistá ochrana s ohledem na bezpečnost, kdy si jen Apple myje ruce nad tím, abyste si do jeho produktu nestáhli nějaký neověřený, a tedy potenciálně škodlivý software. Společnost se totiž snaží vše hnát výhradně přes svůj Mac App Store. Jenže aby byl vývojář ověřený, musel by Applu platit 99 dolarů ročně, i když vyvíjí jen bezplatné aplikace, plus samozřejmě musí projít celým ověřovacím procesem.

Po instalaci telefon automaticky rozpozná počítač Mac jako zařízení určené pro sdílení, k přenosu dochází do několika sekund. Asi nebude překvapením, pokud Google na této funkci zapracuje a do budoucího Androidu ji přidá oficiálně. Ostatně stejnou funkci už má pro systém Windows ve fázi beta. Nebylo by nicméně od věci, kdyby se v tomto více angažoval i Apple, i když od něho to očekávat zrovna nejde. 

Aplikaci NearDrop pro počítač Mac stáhnete zde

Dnes nejčtenější

.