Zavřít reklamu

Zatímco Samsung nyní bez problémů zavádí na řadu svých zařízení z Androidu 14 vycházející nadstavbu One UI 6.0, systémové aktualizace obchodu Google Play jsou u mnoha z nich nefunkční. Může za to podivný bug, kvůli kterému není možné dostat nové systémové aktualizace obchodu Googlu na různé telefony korejského obra, včetně Galaxy S20, S22, S23, A33 5G, Z Foldu5 a možná i dalších.

Nové systémové verze obchodu Google Play jsou často vydávány spolu s firmwarovými aktualizacemi. Jindy jsou zaváděny samostatně. Obě metody jsou v pořádku, problém je ale v tom, že řada telefonů Galaxy je nyní o několik měsíců pozadu a pokusy o ruční instalaci updatů vedou pouze k dalším problémům.

U mnoha telefonů Galaxy je nejnovější systémovou aktualizací Google Play ta z  července. Některé telefony se „zasekly“ u srpnových či zářijových aktualizací, zatímco u řady Galaxy S20 byla systémová verze Google Play aktualizována naposledy v květnu.

Tato neobvyklá chyba způsobuje, že když se uživatelé pokoušejí nainstalovat nové systémové aktualizace obchodu Googlu ručně, stane se několik podivných věcí. Uživatelé mohou dostávat zprávy jako „Vaše zařízení je aktuální“ a „Aktualizace jsou dočasně nedostupné“.

Ještě horší je, že postižené telefony Galaxy mohou zahájit proces aktualizace, zdánlivě stáhnout novější systémovou verzi Google Play a požádat vás o restartování systému. Jakmile však tento proces dokončíte, je pravděpodobné, že vaše zařízení bude mít stejnou systémovou verzi Google Play jako dříve. A kontrola nových verzí bude mít nyní za následek nekonečnou zprávu „Kontrola aktualizací“. Naštěstí se postižené telefony na této obrazovce nezasekávají a uživatelé se mohou vrátit do předchozí nabídky.

Zajímavé, že toto se u telefonů Galaxy stalo již dříve a problém nakonec zmizel, podle všeho sám od sebe. Stále však není jasné, zda má svůj původ u Googlu nebo Samsungu.

Pokud chcete na svém telefonu Galaxy zkontrolovat systémovou verzi Google Play, jděte do Nastavení, vyberte možnost Zabezpečení a soukromí a poté klepněte na „Aktualizace“. Pokud potom budete chtít zkontrolovat aktualizace ručně, klepněte na „Aktualizace systému Google Play“.

Dnes nejčtenější

.