Zavřít reklamu

Jedním z velkých témat, které aktuálně rezonují v technologickém světě, je bezesporu umělá inteligence. Ta pochopitelně rezonuje i u Googlu, který nyní ve svém obchodě spustil novou systémovou aplikaci s názvem AICore, která má pomoci přenést funkce strojového učení, o kterých předtím mluvil, na zařízení s Androdem 14.

Jak uvedl redaktor kanálu Google News Telegram Nail Sadykov, v obchodě Google Play se objevil nový záznam o aplikaci jménem AICore. Už předtím na existenci této aplikace upozornil známý expert na Android Mishaal Rahman, když poznamenal, že třetí betaverze Androidu 14 obsahuje balíček „com.google.android.aicore“.

V tuto chvíli není zcela jasné, co přesně bude tato aplikace dělat – popis Googlu však říká, že pohání „inteligentní funkce napříč Androidem“ a že „poskytuje aplikacím nejnovějšími modely AI“. Výpis aplikace se v současnosti načte pouze při prohlížení z telefonů Pixel 8 nebo Pixel 8 Pro, zmíněný popis však naznačuje širší dostupnost v budoucnu.

Více informací nabízejí screenshoty aplikace. Jak si možná vzpomínáte, Google si v rámci prezentace z 4. října, kdy oficiálně vydal Android 14 a představil nové Pixely, dal záležet, aby model Pixel 8 Pro vykreslil jako první androidový telefon s modelem AI běžícím zcela na zařízení. Velká část toho, co tehdy říkal, se odráží na prvním snímku obrazovky, na kterém je uvedeno, že „funkce řízené umělou inteligencí běží přímo na vašem zařízení pomocí nejnovějších modelů“. Další screenshot zase říká, že „vaše zařízení aktualizuje modely AI automaticky“ (obrázek oblaku naznačuje, že se tak bude dít prostřednictvím cloudu).

Kdy bude aplikace AICore v obchodě Google Play oficiálně dostupná, v tuto chvíli není známo, nemělo by to však trvat dlouho.

Dnes nejčtenější

.