Zavřít reklamu

Základní a „pluskové“ modely posledních dvou vlajkových řad Samsungu Galaxy S používají 50MPx hlavní fotoaparát. Ten by měly v příštím roce dostat i modely S24 a S24+. Přespříští rok bychom se však v této oblasti mohli dočkat vylepšení – S25 a S25+ budou údajně používat nový senzor společnosti Sony.

Podle známého leakera Revegnuse nebudou telefony Galaxy S25 a S25+ používat 50MPx senzor ISOCELL GN3, kterým disponují modely S22/S22+, S23/S23+ a budou zřejmě i modely S24 a S24+. Místo něj prý přejdou na nový snímač Sony. O jaký senzor by mělo jít a jaké rozlišení bude mít, však leaker neuvedl.

Pokud jde o hlavní fotoaparát modelu S25 Ultra, ten by mohl mít opět rozlišení 200 MPx. Mohl by však být postaven na větším senzoru. Revegnus totiž v jiném úniku odhalil, že korejský obr pracuje na novém snímači s velikostí 1 palce, velikostí pixelů 0,8 mikronu, dvoupixelovým automatickým ostřením a schopností ořezu přiblížených snímků na senzoru. Není ovšem vyloučeno, že S25 Ultra že se bude nakonec chlubit senzorem s více než dvojnásobným rozlišením.

O řadě Galaxy S25 toho v tuto chvíli jinak není známo nic kromě toho, že ji bude údajně pohánět supervýkonný čipset, který prý Samsung označuje jako Dream Chip a který by měl být optimalizován pro špičková zařízení Galaxy. Pokud nezmění svou dosavadní praxi, jeho přespříští „vlajka“ by měla být uvedena na scénu začátkem roku 2025.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.