Zavřít reklamu

Samsung u svých nejnovějších skládacích smartphonů Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 konečně vylepšil pant a odstranil mezeru viditelnou v zavřeném stavu. Obě skládačky však někteří stále kritizují za znatelnou rýhu na ohebných displejích. Z Fold5 je také terčem kritiky za velmi úzkou vnější obrazovku, to by se ale mělo příští rok změnit.

Podle nové zprávy bude mít příští generace ohebných telefonů Samsungu větší displeje, a to těch vnějších, tak ohebných. Spolehlivý leaker v oblasti mobilních displejů a šéf společnosti DSCC (Display Supply Chain Consultants) Ross Young tvrdí, že Galaxy Z Flip6 bude disponovat ještě větší vnější obrazovkou s úhlopříčkou 3,9 palce. Byla by tak o 0,5 palců větší než ta u Z Flipu5 a skoro stejně tak velká jako obrazovka iPhonu 5s. Kolik bude měřit jeho ohebný displej, neuvedl. U Z Foldu6 Young neuvedl žádné konkrétní číslo, dřívější úniky však hovořily o tom, že jeho vnější obrazovka bude mít širší poměr stran, jak je nyní trendem u čínských skládaček.

Vypadá to tedy, že Samsung vyslyšel přání svých fanoušků, kteří ho dlouho o větší (vnější) obrazovky jeho ohebných telefonů žádali. U Z Foldů je úzký poměr stran vnějšího displeje značně nepraktický pro používání většiny aplikací a také pro psaní, takže pokud bude mít „šestka“ opravdu širší poměr stran, podobný běžným telefonům, bude to vskutku hmatatelné vylepšení.

Očekává se, že korejský obr své příští skládačky představí příští rok v létě, přesněji v červenci nebo srpnu.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.