Zavřít reklamu

I když se nových skládaček dočkáme až v létě roku 2024, už jsou samozřejmě v patřičném procesu. Svědčí o tom mnoho faktorů, jako třeba ten, že Samsung si již nechal zaregistrovat označení hned dvou generací Z Flipu. K tomu jsou zde i nějaké informace o budoucích displejích. 

Dokumenty týkající se ochranných známek Samsungu na Galaxy Z Flip6 a Galaxy Z Flip7 byly zveřejněny online, což jasně potvrzuje, že společnost si zajistila tato označení pro své nadcházející skládací telefony. Neznamená to ale, že nutně musí přijít, i když je to samozřejmě velice pravděpodobné. Mimochodem, společnost si zde dala na čas. U Foldu 6 a 7 byla registrace provedena už v červnu, tedy ještě před představením Z Foldu5.

Když už koukáme tak do budoucnosti, tak 7. generace Foldu i Flipu by měly přinést zajímavý posun v technologii displeje. Právě u nich by měl Samsung jako u prvních telefonů použít displej technologie PHOLED (Phosphorescent OLED). Je to ale o rok později, než zmiňovaly půvovní odhady týkající se této technologie. Aktuálním cílem je H2 2025.

Současné modré fluorescenční řešení, které Samsung Display používá pro AMOLED, má vnitřní světelnou účinnost 25 %, zatímco červené a zelené PHOLED mají účinnost 100 %. Nahrazením modrých OLED za PHOLED tak Samsung Display může celkově a poměrně razantně snížit spotřebu energie.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.