Zavřít reklamu

Zájem společnosti Google na růstu ekosystému Android je nesporný. Ve své snaze nevynechává ani Android Auto, s nímž se technologický gigant z Mountain View zaměřuje na poskytnutí relevantních informací i zábavy řidičům vozidel vybavených kompatibilními infotainmenty.

Při pohledu zpět se téměř uplynulý rok 2023 jeví jako ten, ve kterém jsme se sice dočkali množství aktualizací, zásadnější změny jich však přineslo jen o několik a bylo s tím spojeno množství hlášených problémů, přičemž některé ke zlepšení uživatelského zážitku rozhodně nepřispěly.

V poslední době se však společnost ze všech sil snaží, na tom zapracovat. Pozitivní změny provázely uživatelské rozhraní Map Google, získalo funkce synchronizace tapet a vyřešilo také potíže související s nástupem Androidu 14. Nyní vývoj pro uživatele pokračuje vypuštěním stabilní verze Android Auto 10.9.

Již tradičně ji společnost neopatřuje žádným novým seznamem změn, pročež je otázkou, zda přinese nové funkce. Určitě však lze počítat s vnitřními změnami, které přispějí ke zvýšení efektivity a stability.

První uživatelé, kteří s touto nejnovější verzí Android Auto experimentovali, žádné zásadní změny nepozorovali, což je s největší pravděpodobností způsobeno primární koncentrací společnosti na řešení chyb a kritických problémů. Přes očekávání Google jednu z rozpracovaných novinek – stejné pozadí na Android Auto i na mobilních zařízeních, do této verze nezahrnul, zdá se, že ji stále testuje a její širší zpřístupnění může chvíli trvat.

Kromě zmíněného Google pracuje na jednodušší metodě odpojení smartphonu od infotainmentu v případě bezdrátové komunikace systému. Konkrétně přidává do oznamovacího centra smartphonu tlačítko pro odpojení. Jeho stisknutím se bezdrátové spojení okamžitě přeruší. Uživatelé tak mohou pohodlněji přepnout na Bluetooth nebo připojit jiný smartphone v autě.

Chcete-li si nainstalovat Android Auto 10.9, stačí přejít do obchodu Google Play a zadat patřičný požadavek do vyhledávacího pole. Volbou aktualizovat přejdete na nejnovější verzi nebo můžete využít alternativní metodu a získat jej pomocí tohoto odkazu z APKMirror.

Android Auto v Google Play

Dnes nejčtenější

.