Zavřít reklamu

Jak jste si možná všimli, Samsung začal v poslední době ve zvýšené míře aktualizovat své aplikace a pokračuje v tom dál, když nyní vydal nové aktualizace pro aplikace Camera Assistant a Expert RAW. Jaké novinky přinášejí?

Nová aktualizace pro aplikaci Camera Assistant ji povyšuje na verzi 2.0.00.0. Samsung v ní změnil název a umístění některých nastavení a přidal do ní dvě nové funkce.

Tou první je Distortion correction (Korekce zkreslení), která opravuje prohnutí nebo ohybové linie způsobené zkreslením čočky a perspektivy. Druhá má název Upscale digital zoom (Zvýšení rozlišení digitálního zoomu) a dělá to, že zvyšuje rozlišení fotografií na to, které jste si vybrali, pokud se kvůli zoomu sníží. Novou verzi aplikace Camera Asisstant si můžete stáhnout zde. Má velikost necelých 10 MB.

Co se týče aplikace Expert RAW, do ní nový update přidává funkci filtru s neutrální hustotou (ND). Jde o filtr, který lze použít na fotoaparáty, aby se snížilo světlo vstupující do objektivu, a používá se pro fotografování s dlouhou expozicí za bílého dne a jiných jasných podmínek.

Pokud chcete například vytvořit denní fotku s rozmazáním pohybu, je vyžadována pomalá rychlost závěrky. Pomalá rychlost závěrky během dne však může způsobit, že výsledný snímek bude příliš světlý a přeexponovaný, a právě zde přichází na řadu ND filtr. Ten je něco jako sluneční brýle pro fotoaparát pro denní fotografování s dlouhou expozicí, neboť zabraňuje přeexponování snímku a zároveň pomáhá fotoaparátu zachovat výhodu pomalé rychlosti závěrky, stejně jako sluneční brýle našim očím pomáhají vidět, co je před námi blokováním světla za slunečného dne. Po jeho aktivování si můžete nastavit jeho sílu v násobcích dvou (od 2–1000).

ND filtr má obvykle fyzickou podobu, lze jej však použít také prostřednictvím softwaru, a nyní jej tedy můžete použít v aplikaci Expert RAW. Její novou verzi si můžete stáhnout zde, přičemž má velikost okolo 50 MB.

Dnes nejčtenější

.