Zavřít reklamu

I když smartphony Samsungu jsou skvělými zařízeními, na která nedáme díky jejich designu, obrazovkám, fotoaparátům či softwaru dopustit, jsou i věci, které nás na nich otravují. Zde je podle nás 5 těch nejotravnějších a jak je můžete vypnout.

Prohození pořadí navigačních tlačítek

Řada zařízení s Androidem má nyní jako výchozí nastavenou navigací gesty, Samsung se však stále drží třech navigačních tlačítek. Je také jediným výrobcem androidových zařízení, který umisťuje tlačítko „Zpět“ na pravou stranu. To může leckomu přijít jako nepřirozené.

Naštěstí jde tato nepříjemnost velmi jednoduše vyřešit, a to navigací do Nastavení→Displej→Navigační panel a zvolením druhé možnosti u položky Pořadí tlačítek.

Vraťte zapínacímu tlačítku původní účel

Jednou z nejnepříjemnějších věcí na moderních telefonech Samsungu je hlasový asistent Bixby. Ten se ukazuje na několika nepříliš příhodných místech, zejména pak z nám neznámých důvodů okupuje zapínací tlačítko.

Ve výchozím nastavení Bixbyho probudíte podržením zapínacího tlačítka. To je nepříjemné ze dvou důvodů – za prvé to není chování, které byste od zapínacího tlačítka očekávali, a za druhé není pravděpodobné, že byste chtěli Bixbyho používat. Naštěstí je možné Bixbyho ze zapínacího tlačítka odstranit a nastavit si na ně vypínání telefonu, a to navigací do Nastavení→Rozšířené funkce→ Boční tlačítko a klepnutím na možnost Menu Vypnout.

Zabraňte vypínání aplikací na pozadí

Výdrž baterie je něčím, co může značně zkomplikovat nebo narušit váš uživatelský zážitek s telefonem. Výrobci to vědí a dělají vše pro to, aby výdrž zlepšili, někdy však jdou příliš daleko. Telefony Samsungu jsou proslulé agresivním vypínáním aplikací na pozadí ve jménu úspory baterie.

Tyto „optimalizace“ baterie mohou mít za následek chybějící oznámení či nesprávné chování aplikací. Dobrou zprávou je, že je můžete vypnout. Stačí jen přejít do Nastavení→Aplikace, vybrat aplikaci, u níž jste si všimli, že se na pozadí zavírá, klepnout na položku Baterie a poté vybrat možnost Bez omezení.

Příliš mnoho bloatwaru

Zařízení Galaxy jsou dodávána s předinstalovanými aplikacemi Samsungu, z nichž mnohé  jsou jen alternativami k aplikacím Googlu, které jsou také předinstalované na všech androidových telefonech. Pokud vám nejsou alternativy korejského obra po chuti, můžete je z vašeho zařízení ručně odstranit a získat tak cenný úložný prostor. Jde konkrétně o tyto aplikace:

 • Samsung Internet
 • Samsung Members
 • Samsung Music (v nadstavbě One UI 6.0 se přejmenovala na Music)
 • Samsung Kids
 • Bixby Dictation
 • DECO PIC
 • Game Booster Plus
 • Health Platform
 • Samsung Health
 • Samsung Notes AddOns
 • Smart Switch
 • Samsung Translator
 • Voice Recorder

Příliš mnoho postprocessingu ve fotografiích

Telefony Samsungu jsou známy tím, že na snímky aplikují poměrně agresivní postprocessing (neboli následné zpracování), výsledkem čehož jsou sice líbivé, avšak nepříliš realisticky vypadající fotografie. Tento „problém“ je výraznější u modelů střední třídy, které nemají tak dobré zpracování obrazu jako modely vlajkové.

Bohužel, zde vám neřekneme, jak tuto „nepříjemnost“ vyřešit, prostě si na ni musíte zvyknout, což dle našich zkušeností jde docela dobře. Prostě je to jiné než u některých jiných androidových značek nebo iPhonů.

Dnes nejčtenější

.