Zavřít reklamu

Jedním z největších vylepšení iPhonů 15, přesněji řečeno jejich verzí Pro a Pro Max, je nové fyzické tlačítko. Na toto tlačítko, které Apple označuje jako Action Button, si mohou uživatelé namapovat různé akce, jako jsou zkratky pro otevření různých aplikací. Telefony s Androidem sice takovéto akční tlačítko dříve měly, nyní jej již nemají, i když si jeho funkcionalitu na nich můžete stále zprovoznit. Jak na to?

Většina funkcí s přizpůsobitelnými tlačítky na androidových smartphonech je součástí dotykové obrazovky. To je sice hezké, ale není to zrovna akční tlačítko. „Něco jako“ akční tlačítko si na svém telefonu s Androidem aktivujete přeprogramováním jeho fyzických tlačítek. Postup přitom není nijak složitý.

Jak na Android přidat tlačítko Akce

  • Stáhněte si aplikaci pro přemapování tlačítek. Doporučit můžeme aplikaci Button Mapper, která je široce kompatibilní s dnešními androidovými modely (i s těmi od Samsungu) a je v češtině.
  • Otevřete aplikaci a vyberte tlačítko, které chcete přemapovat pro konkrétní akci. Aplikace nabízí i možnost přidání tlačítek, ta je však méně spolehlivá.
  • U vybraného tlačítka může nastavit například i dvojité klepnutí, abyste něco udělali, dlouhé stisknutí, abyste udělali něco jiného, apod. Začněte jednoduchou možností, jako je jedno nebo dvojité klepnutí.
  • Vyberte akci, kterou má tlačítko provést. Na výběr máte řadu možností, včetně přechodu do Nastavení, změny jasu, přepínání skladeb a interakce s téměř jakoukoli aplikací nebo nastavením.
  • Když vaše tlačítko bude fungovat, můžete naprogramovat více akcí.

 

Button Mapper kromě toho nabízí řadu užitečných funkcí, jako je Detekce v kapse, která zabrání spuštění akcí, když máte telefon v kapse, Přeskočení skladeb pomocí tlačítek hlasitosti při vypnuté obrazovce nebo možnost nastavit si prodlevu při dlouhém stisku/dvojím klepnutí. Některé z těchto funkcí jsou však placené.

Dnes nejčtenější

.