Zavřít reklamu

Na začátku tohoto týdne jsme vás informovali o tom, který den do konce roku vyjde aktualizace Androidu 14 s One UI 6.0 pro jaký telefon Galaxy Samsungu. Vypadalo to skutečně nadějně, v pondělí večer už ale přece jen nepravděpodobně, kdy je nyní již jasno, že se tímto seznamem řídit nelze. 

Právě v pondělí totiž mělo podle seznamu uveřejněného zástupcem Samsungu v oficiálním fóru společnosti přinést aktualizaci pro modely Galaxy A34, A54 a Z Fold5 i Z Flip5. Nestalo se tak. Ani včera pak nepřišla aktualizace pro řadu Galaxy S22. Mezitím však Samsung udělal něco úplně jiného, a to že uveřejněný seznam z fóra smazal.

Stabilní systém Android 14 s One UI 6.0 je tak pořád dostupný jen a pouze pro řadu Galaxy S23 (a to ani ne na všech trzích) a je otázkou, jak dlouho tak ještě bude. Je evidentní, že Samsung narazil na jisté překážky a dává si s aktualizacemi na čas. Na jednu stranu je to však dobře, protože delší testování alespoň zajistí lepší optimalizaci systému.

Od čeho se odpíchnout nyní tedy nemáme. Nezbývá než čekat, jestli se aktualizovaný seznam na fóru zase s odstupem času neobjeví nebo bude Samsung jízdní řád vydávání aktualizace sdílet oficiálně. Pořád by nicméně mělo platit, že způsobilá zařízení budou aktualizována na Android 14 s One UI 6.0 do konce letošního roku. 

Dnes nejčtenější

.