Zavřít reklamu

To, že je aktualizace na Android 14 v poslední době dostupná pro stále více smartphonů, patří mezi pozitiva, bohužel některým uživatelům Android Auto aktualizace přinesla problémy s hudebními aplikacemi.

Možnost streamovat z telefonu pomocí ovládacích prvků aplikace je jedním z nejčastějších způsobů využití Android Auto, což činí tuto chybu obzvláště nepříjemnou. Řidiči, kterých se to dotklo, hlásí, že po aktualizaci na Android 14 se zvuk hudebních aplikací v systému Android Auto náhodně vypíná. Zdá se, že potíže nemají přímou spojitost s konkrétní aplikací, neboť byly zaznamenány u Spotify, YouTube Music a dalších, přičemž se to týká také různých značek i modelů vozidel.

Situace je popisována tak, že se prý hudební aplikace chovají, jako by přehrávání fungovalo, ale z reproduktorů nevychází žádný zvuk. Tyto zprávy se objevují napříč fóry společnosti Google i na Redditu. Nejvýrazněji to pociťují především majitelé telefonů Pixel, jelikož jsou jim v současné době široce dostupné aktualizace systému Android 14.

Mezi zmiňovaná řešení patří znovuspuštění skladby nebo restart celého připojení. Zatím naštěstí nic nenaznačuje, že by následkem chyby mělo být trvalé vyřazení zvuku.

Ačkoli problém podle všeho není nějak masově rozšířený, získal si dostatečnou pozornost, aby jej Google přidal na seznam známých obtíží a žádá o další hlášení chyb, aby mohl záležitost blíže prozkoumat. Doufejme, že s řešením bude technologický gigant schopen přijít brzy, jelikož zavádění Androidu 14 do dalších zařízení se zrychluje a tak by nemilá zkušenost mohla potkat větší množství uživatelů.

Dnes nejčtenější

.