Zavřít reklamu

Internetem a technologickým světem nyní prolétla zpráva zmiňující, jak by měl Samsung na příští rok chystat dostupný ohebný telefon. Ukazuje to, jak není radno podobným leakům věřit, protože je to zpráva nepodložená a nepravdivá, což tedy uvádí sama společnost. 

Podle korejského webu Korea JoongAng Daily s odkazem na mluvčího Samsung Electronics „nebude Samsung vyrábět ohebné telefony, které mají cenovku střední třídy a tyto nejnovější fámy jsou nepodložené.“ Leaker Revegnus, který je se svými informacemi poslední dobou poměrně činný, si tak za toto připisuje negativní body. Ten totiž na X (Twitter) uvedl, že budoucí skládačka Samsungu vyjde na v přepočtu 9 až 12 tisíc Kč.

Ohebná zařízení společnosti jsou poměrně drahé srandy a taková cena se už v počáteční informaci zdála poněkud nereálná. Za tuto cenu totiž seženete běžný smartphone Galaxy A54. Kde všude by tedy musela být chystaná skládačka krácena, aby na takovou cenu dosáhla? Pravděpodobně všude. Samsung považoval takovou fámu za tolik mylnou, že se k tomu musel vyjádřit. To logicky ale i proto, aby zákazníci nečekali na to, že se něco takového skutečně může chystat a utratili raději své peníze hned za to, co už výrobce nabízí (tedy ideálně Galaxy Z Flip5).

Není samozřejmě vyloučeno, že se někdy levné skládačky skutečně dočkáme, do té doby ale musí klesnout pořizovací cena jak ohebného displeje, tak pantu na únosnou mez. Nyní jsou to v ohebných telefonech ty nejdražší komponenty, které není moc kde odlehčovat. Vyjma zmíněné sporné zprávy jsme ostatně neviděli a neslyšeli nic o tom, že by se podobný produkt skutečně chystal, takže se dá pro někoho možná smutně konstatovat, že si na levný ohebný smartphone Samsungu bude muset ještě chvíli počkat. Objevují se ale náznaky, že by měl Samsung vedle Flipu a Foldu ukázat ještě třetí skládačku. Pokud se tak skutečně stane určitě ale tato novinka nebude v cenové relaci kolem 10 tisíc Kč. Pokud hledáte levnější ohebný telefon, nezbývá vám než se podívat po starších generacích Flipu.

Galaxy Z Flip5 koupíte třeba tady

Dnes nejčtenější

.