Zavřít reklamu

Když si vybíráte mobilní telefon, koukáte na jeho barvu? Je vám to jedno, volíte spíše konzervativnější tmavé barvy, anebo naopak spíše ty výstřední až křiklavé? Samozřejmě vždy záleží na tom, co samotný výrobce poskytuje. Je zde jedna dobrá a jedna špatná zpráva, kterou chcete dřív?

Začněme nejdříve tou špatnou, i když je to vlastně jen úhel pohledu, protože i do teď jsme v tomto ohledu měli spíše smůlu. Bespoke Studio od Samsungu pro mobilní zařízení, tedy zejména Galaxy Z Flip je v tahu. No, některé pozůstatky napříč webem ještě najdete, ale jsou to spíše zbytky poměrně zajímavého nápadu, který jihokorejský výrobce na určitém trhu nabízel.

V případě, že by vás to zajímalo, Bespoke Studio byl virtuální online nástroj, který umožňoval kupujícím Galaxy Watch a Galaxy Z Flipu přizpůsobit si svá zařízení pomocí jedinečných barevných kombinací a designů řemínků ještě před koupí zařízení. Svému Flipu jste tak mohli dát mnohé barvy, klidně i každé části jiné. Ne ale samozřejmě u nás. Prvním telefonem, který tuto nabídku umožňoval, byl přitom teprve Galaxy Z Flip3.

Trvalo to tedy jen něco málo přes dva roky, než toto Samsung zaříznul. Škoda, mnozí z nás pořád doufali, že si sladíme telefony s lednicemi (ano, tam to ještě někde jde). Smutné je na tom to, že si toho vlastně mnozí ani nevšimli a že to asi nikdo oplakávat nebude. Některé projekty se prostě chytnou, jiné zemřou, a toto je ten druhý případ. Samsung si za to ale může tak trochu (víc) i sám, a to omezenou distribucí napříč trhem. Bespoke Studio se ale dost možná stalo pro Samsung jistou logistickou noční můrou, a to samozřejmě s ohledem na všechny ty možnosti, které nabízelo.

Galaxy S23 FE a nové barvy

U nás se sice ještě nezačal prodávat, v zahraničí ale už dostává nové barvy. Je tomu konkrétně v Indii, kde dostal varianty Indigo a Tangerine. Nové barevné možnosti jsou ale dostupné výhradně prostřednictvím internetového obchodu Samsung. To by nicméně nemuselo být tak špatné, protože určité varianty produktů skrze web Samsungu jsou dostupné i u nás výhradně přes tento distribuční kanál. Mohlo by to tedy znamenat, že až telefon vstoupí i na náš trh, mohli bychom se těchto zajímavých barev dočkat také.

Je zde ale jedno ale. Nové barvy se obvykle uvádějí, aby se o telefony projevil opětovný zájem, protože osvěží zajeté portfolio a skutečně tím může výrobce oslovit nové uživatele. Dělá to ostatně i Apple se svými iPhony, Doufejme tedy, že to není i tento případ, protože Galaxy S23 FE rozhodně přejeme úspěch. Doufejme ale především v to, že se konečně vůbec Galaxy S23 FE na českém trhu dočkáme.

Dnes nejčtenější

.