Zavřít reklamu

Samsung oficiálně představil smartphone střední třídy Galaxy M44, i když ne úplně pod tímto označením. Na domácím trhu v Jižní Koreji, kde premiéra proběhla, se totiž jmenuje Galaxy Jump 3. Do zbytku světa by však měl jít pod poněkud usedlejším zmíňeným označením. 

Na to ostatně ukazuje číslo modelu, které je M446KZKAKTC. Design je pak přesně takový, jaký byste od Samsungu střední třídy na konci roku 2023 pravděpodobně očekávali. Na zadní straně má tedy i tři z těla mírně vystupující fotoaparáty a LED blesk. Obrazovka má zářez ve tvaru V nebo U (stále nepoznáme rozdíl) a výrazně tlustší spodní rámeček, než mají vyšší modely.

Čipset je Snapdragon 888, který Qualcomm představil už v roce 2020 a vypadá to, jako kdyby Samsungu zbyl na skladě. Ti, kteří ale nejsou příznivci řady Exynos 1xxx, si určitě oddechnou. I když je totiž Snapdragon 888 už tři roky starý, ve světě Androidu byl svého času tím nejvyšším používaným čipem, takže výkon by měl být i dnes poměrně dostačující.

RAM je 6GB, interní úložiště 128GB a lze jej rozšířit skrze paměťové karty. Displej je 6,58″ s rozlišením 1080 x 2408, technologie je PLS LCD s obnovovací frekvencí 120 Hz. Hlavní fotoaparát je 50MPx a doplňují jej dva 2MPx senzory, selfie je 13MPx. Baterie má pak kapacitu 5 000 mAh. Cenu ani dostupnost ještě neznáme.

Samsung telefony koupíte zde

Dnes nejčtenější

.