Zavřít reklamu

Už nějakou dobu se spekuluje o tom, že Samsung pracuje na ohebném telefonu pro střední třídu, který by měl stát podstatně méně než jeho současné skládačky. Nyní unikla jeho údajná cena, která zní v porovnání s aktuálními skládacími smartphony korejského obra skoro až směšně.

Podle známého leakera vystupujícího na sociální síti X (dříve Twitter) pod jménem Revegnus bude stát skládačka Samsungu určená pro masy jen mezi 400–500 dolary (zhruba 9 200–11 500 Kč). Byla by tak několikanásobně levnější než Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 (ty korejský gigant u nás prodává od necelých 25 tisíc, resp. necelých 40 tisíc Kč) a jeho cena by byla velmi podobná té, za kterou se v Česku prodává „hlavní“ telefon Samsungu pro střední třídu Galaxy A54 5G.

Pokud by byla cena skládacího smartphonu Samsungu pro střední třídu skutečně takto nízká, znamenalo by však to, že by u něj musel dělat značné kompromisy ve zpracování a hardwaru. Takže k uvedené ceně jsme dosti skeptičtí. Bylo by sice fajn mít možnost si koupit skládačku za „plus minus“ 10 tisíc Kč, pokud by však byla hardwarově i jinak na úrovni telefonů střední třídy, asi by nebyla příliš atraktivním zbožím. Přece jen, skládací smartphone je synonymem pro prémiové zařízení, a pokud Samsung skutečně pracuje na cenově dostupnější skládačce, spíše si představujeme, že se bude jednat o „Galaxy Z Fold FE“ nebo „Galaxy Z Flip FE“ po vzoru „budgetových vlajkových lodí“ z řady Galaxy S FE.

Cenově dostupnější ohebný telefon Galaxy bude podle neoficiálních informací uveden na scénu někdy v příštím roce, přímo by se samozřejmě nabízelo léto, kdy se pravděpodobně dočkáme i Galaxy Z Foldu6 a Z Flipu6.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.