Zavřít reklamu

Samsung si klade stran prodejů skládacích telefonů ambiciózní cíle. Podle zprávy korejského média The Elec plánuje v roce 2024 technologický gigant dodat k rukám uživatelů 20 milionů skládacích smartphonů. K tomu portál GMSArena.com uvádí, že by toto číslo mělo zahrnovat i prodeje chystaných modelů Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, společně se současnou generací skládacích telefonů Samsung.

Tím pro sebe staví firma s ohledem na konkurenci laťku poměrně vysoko. Motorola Razr a Razr Plus nabízejí vlastní pojetí skládacích telefonů a pak zde máme Google Pixel Fold, přičemž všechny tyto modely konkurují Galaxy Z Fold5 z hlediska pozice vlajkové lodi, ceny, funkčnosti fotoaparátu i vnějšího displeje. Prodat 20 milionů ohebných telefonů je tedy ambiciózní cíl. V celkovém počtu prodaných smartphonů je to ale pořád jen kapka v moři, i když se jistě blýská na lepší časy.

Své vlastní podoby skládacích smartphonů, které posouvají hranice, mají i další značky, typu Xiaomi, Huawei nebo Honor. Začátkem letošního roku například společnost Honor uvedla na trh model Magic V2, podle všeho v současnosti nejtenčí a nejlehčí zařízení svého druhu, který je se svými 9,9 mm ve složeném stavu výrazně tenčí než konkurent Samsungu.

Ve snaze udržet si svůj dosavadní náskok, chce údajně korejská společnost Galaxy Z Fold6 vybavit tenčím displejem. Z Fold5 je sice o 2 mm tenčí než jeho předchůdce, tlak ostatních výrobců však nutí Samsung posouvat hranice. O nástupci aktuálního modelu však prozatím žádné podrobnosti nejsou známy.

Stejně tak nelze říci, zda inovace skládacích modelů Samsungu přinesou v příštím roce očekávané prodeje. Pro tento rok to vypadá, že dosavadní vylepšení ke zvýšení nestačila, neboť společnost očekává dodávky zhruba 10 milionů skládacích telefonů, čímž nesplní svůj plán pro rok 2023. To znamená, že chce-li technologický gigant dostát svým cílům pro rok 2024, bude muset letošní prodeje zdvojnásobit.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.