Zavřít reklamu

Gboard je jednou z nejpopulárnějších klávesnic na zařízeních s Androidem, včetně těch od Samsungu. Nyní do ní Google zavádí nesmírně užitečné vylepšení. O co jde?

Když používáte smartphone v režimu na šířku, pokrývá téměř celou obrazovku, což ztěžuje zobrazení obsahu na displeji. Google tuto nepříjemnost nyní konečně vyřešil, a to tím, že v režimu na šířku se Gboard automaticky přepne na plovoucí klávesnici.

Jak uvedl web Android Police, tato funkce je momentálně dostupná ve verzi 13.6, ovšem jen pro betatestery. Pokud ji tedy chcete také vyzkoušet, musíte se zapojit do beta programu Gboardu, což je velmi snadné. Stačí jen přejít na stránku Gboard Beta a klepnout na tlačítko Become a Tester.

Když po stažení betaverze přepnete své zařízení z režimu na výšku do režimu na šířku, aplikace se tomu přizpůsobí a automaticky se změní na plovoucí klávesnici. Umístěná bude zpočátku ve středu obrazovky, budete mít však možnost ji přetáhnout, kam chcete, a jakmile tak učiníte, Gboard si to zapamatuje a příště se otevře na stejném místě. Budete moci měnit i velikost klávesnice, a to jednoduše přetažením rohů.

Kdy bude verze 13.6 dostupná všem uživatelům, v tuto chvíli není známo, nemělo by to však trvat dlouho.

Dnes nejčtenější

.