Zavřít reklamu

Technologický gigant z Mountain View začne příští měsíc mazat miliony nepoužívaných účtů Gmailu. Pokud nějaký takový máte a chcete si jej společně s obsahem s ním spojeným ponechat, stačí se na chvíli přihlásit.

Již v květnu společnost oznámila, že začne mazat účty Google, které zůstaly neaktivní dva roky nebo déle. Před touto aktualizací zásad společnost odstraňovala pouze uložený obsah, nikoli účet samotný. Změna má údajně posílit bezpečnost, protože nevyužívané účty jsou náchylnější k napadení. Google uvedl, že mazání začne v prosinci 2023, tedy za pouhý měsíc, k záchraně však ještě nějaký čas je.

Společnost začíná proces postupně, přičemž jako první přijdou na řadu účty, které byly vytvořeny, ale již nebyly nikdy použity. Zde je důležité poznamenat, že Google podle svého tvrzení v tuto chvíli nemá v úmyslu mazat účty s videi na YouTube.

Chcete-li si svůj nepoužívaný či pozapomenutý účet zachovat, je k tomu zapotřebí přihlášení a vyvinutí aktivity v rámci některé ze služeb Googlu. Mezi akce, které váš účet změní na aktivní patří například:

  • Čtení e-mailu
  • Využití služby Disk Google
  • Sledování YouTube
  • Používání vyhledávače Google
  • Uplatnění účtu Google k přihlášení ke službě třetí strany

Je na místě zmínit, že tyto zásady se vztahují pouze na účty osobní, ty zaregistrované organizacemi, jako jsou školy a podniky, jimi dotčeny nejsou.

Dnes nejčtenější

.