Zavřít reklamu

Samsungu to letos skvěle vyšlo. Na podzim totiž dodal na trh hned dvě zařízení, které mají potenciál stát se o letošních Vánocích bestsellerem, na kterém navíc neproděláte kalhoty. Tím prvním je Galaxy SmartTag2, tím druhým jednoznačně Galaxy Buds FE. 

Byla to vlastě jen otázka času, kdy Samsung ukáže světu i svá sluchátka zařazená do fanouškovské edice. Galaxy Buds FE jasně bodují svou cenou, zároveň ale nejsou zas tolik šizeny na funkcích. Nároční uživatelé samozřejmě sáhnou po modelu Buds2 Pro, je ale pravda, že běžným posluchačům Buds FE splní to, co od podobných sluchátek očekávají. 

Sednou do každého ucha 

Někomu špunty v uchu sedí, jinému nikoli. Galaxy Buds FE by ale měly sedět všem. Může za to ten fakt, že Samsung do nich vrátil koncovky z prvních Galaxy Buds nebo Galaxy Buds+. Jedná se o silikonové nástavce, které dáte na každé sluchátko, anebo ne, pokud vám nevyhovují. Je to o vyzkoušení a vašich preferencích. Každý máme anatomii ucha jinou, a tento prvek by měl zajistit, že si každý vybere. K tomu jsou zde samozřejmě i tři sady samotných špuntů ve třech velikostech, což logicky také určuje, jak vám sluchátka do ucha pasují.

Další dobrá věc je rovná dotyková plocha na každém sluchátku, což výrazně snižuje šance na náhodné klepnutí, na což třeba řada Buds2 a Buds Pro poměrně trpí, a to kvůli své zaoblené konstrukci. Design pouzdra je víceméně standardní. Má lesklý bílý povrch jako pouzdro Galaxy Buds2 a pouze jeho vnitřky odpovídají barvě sluchátek. A postrádá podporu bezdrátového nabíjení. Někde se prostě šetřit muselo, a tímto to začíná. Pouzdro tedy nabíjíte skrze USB-C port. 

Ještě ale k ovládání – gesta jsou stejná jako na ostatních sluchátkách. Během přehrávání médií se jediným dotykem pozastaví a obnoví přehrávání, dvojitým klepnutím přeskočíte na další skladbu a trojitým klepnutím přehrajete předchozí skladbu. Když máte příchozí hovor, můžete jej přijmout dvojitým klepnutím, nebo jej klepnutím a podržením odmítnout. Dvojitým klepnutím probíhající hovor ukončíte. Dotykové ovládání si ale můžete i přesně definovat v aplikaci Galaxy Wearable. 

Díky za ANC 

Pokud jde o zvuk, mají lidé různé preference. Galaxy Buds FE jsou dostatečně hlasitá, mají čistý zvukový profil a poměrně slušné basy. Pokud v Galaxy Wearable zvolíte v nastavení sluchátek Dynamický ekvalizér, můžete kvalitu ještě mírně zvednout. Je logické, že se nemohou tato sluchátka rovnat dražším modelům, kouzlo je v tom, že si pravděpodobně nebudete stěžovat právě s ohledem na cenu sluchátek. Takto je k tomu nutné také přistupovat. 

Galaxy Buds FE mají uvnitř každého sluchátka tři mikrofony a velice dobře zachycují hlas během hovorů. Samsung se naštěstí nesnažil cenu srazit zas tak moc, aby vynechal ANC. Společnost u něho tvrdí, že ANC dokáže snížit zvuk zvenčí až o 98 %. Subjektivně mi přišlo u Buds2 Pro výkonnější, ale zase je třeba připomenout ten cenový rozdíl. Vzhledem k tomu pak není FE co vytýkat a díky za to, že zde aktivní potlačení hluku je. 

Ke komfortu používání slouží i režim okolního zvuku, což je naopak pravý opak ANC, abyste měli povědomí o tom, co se kolem vás děje. Je zde i automatická detekce sluchátka v uchu, takže jejich vyndání automaticky pozastaví přehrávanou hudbu. Máte-li tablet Samsungu, můžete sluchátka spárovat i s ním a mezi používáním telefonu/tabletu plynule přecházet, aniž byste cokoli řešili. 

Skvělá výdrž, skvělá sluchátka 

Když máte zapnuté ANC, dají vám sluchátka dlouhých 6 hodin poslechu a při zohlednění kapacity pouzdra 21 hodin. Bez ANC se dostanete na 8,5 a 30 hodin. V tomto ohledu tedy ta absence bezdrátového nabíjení zas tak nevadí, i když největší nevýhoda je, že sluchátka nenabijete reverzním nabíjením z vašeho lepšího Samsung telefonu. Pokud hledáte ten nejlepší možný zvuk, nebudou Galaxy Buds FE pro vás, jenže Galaxy Buds2 Pro stojí 4 990 Kč. Pokud si ale chcete užívat „jen“ standardního poslechu, není vzhledem k ceně, která je 2 690 Kč, moc o čem přemýšlet. 

Samsung Galaxy Buds FE koupíte zde

Dnes nejčtenější

.