Zavřít reklamu

Řada aplikací pro zasílání zpráv v minulosti zavedla nějakou verzi zpráv s jednorázovým zobrazením. Ty umožňují uživatelům odesílat text a média, která může příjemce otevřít pouze jednou, protože poté se automaticky zničí. Aplikace WhatsApp nyní zavádí tento typ funkce pro hlasové zprávy.

Jak si všiml web WABetaInfo, v nových betaverzích WhatsAppu pro Android (2.23.22.4) a pro iOS (23.21.1.73) je nyní dostupná možnost posílat „autodestrukční“ hlasové zprávy. Tato funkce se poprvé objevila v betaverzi 2.23.7.8 před více než půlrokem, avšak tehdy nebylo jasné, kdy – nebo jestli – bude široce dostupná. Pro běžné uživatele WhatsAppu zpřístupněna dosud není a dostupná není ani pro všechny uživatele zapojené do beta programu. To nicméně neznamená, že se nakonec do aplikace nedostane. Naopak, většina funkcí, které WhatsApp letos zavedl do betaverze, se během několika měsíců dostala do stabilního kanálu.

S funkcí jednorázových (textových) zpráv, které se po přečtení samy zničí, přišla jako první platforma Snapchat, a to již v roce 2011. Do WhatsAppu se dostala mnohem později. A ještě později se funkce mizejících zpráv (což je její oficiální název) rozšířila na fotografie a videa. Nyní tedy logicky zbývají již jen hlasové zprávy.

Jestli se funkce automaticky odstraňovaných hlasových zpráv nakonec opravdu dostane k masám, se teprve uvidí. S ohledem na to, co již bylo řečeno v souvislosti s betaverzemi, se však domníváme, že ano. Otázkou je tak spíše kdy (tipovali bychom do konce roku).

Dnes nejčtenější

.