Zavřít reklamu

Pokud používáte smartphone Samsung Galaxy, pravděpodobně znáte mnoho jeho funkcí a možností. Nejen s tím, jak se ale vyvíjí Android i jeho nadstavba One UI, mohou vám určité možnosti uniknout, protože se o nich jednoduše nedozvíte. Retuš už v Samsungu přitom nějakou tu dobu je, víte o ní ale?

Retuš objektů ve fotografii zpropagoval zejména Google s jeho funkcí Magic Eraser. Tu ale mimo své Pixely nepouští. Je však pravda, že v Google Play najdete třeba velice užitečnou a mocnou aplikaci TouchRetouch. Proč se ale při editaci fotek přesměrovávat mimo nativní řešení Samsungu, když i on vám retuš nabídne?

Mít komplexní řešení „vše v jednom“ je výhoda v plynulosti práce. Editor aplikace Galerie toho přitom zvládne opravdu hodně, a to právě i retuš jako takovou (i když bohužel neumí třeba základní vinětaci). Její úspěch a neúspěch ale logicky stojí a padá na složitosti scény, ne vždy tak výsledek vypadá naprosto dokonale, někdy vás ale skutečně překvapí tím, co dokáže.

Jak na retuš fotek v Samsungu

  • V aplikaci Galerie si otevřete fotografii, na které máte nějaký objekt, který z ní chcete smazat.
  • Klepněte na ikonu tužky.
  • Přepněte se na ikonu čtyř kroužků, která se nachází v pásu ikon úplně vlevo.
  • Vyberte Mazání objektů.
  • Nyní, chcete-li nějaký objekt smazat, stačí na něho klepnout a AI se postará, aby byl korektně označen. Můžete kolem něho nakreslit i čáru, pokud se automatický výběr nedaří.
  • Nakonec už stačí jen klepnout na Smazat.

Rozhraní nabízí i možnost jít o krok zpět nebo dále. Pokud vyloženě nepotřebujete mazat objekty, nabízí se i retuš stínů nebo odrazů světla. Když se vám nechce instalovat z Google Play žádný další a úzce specializovaný titul, tak vám toto mazání objektů Samsungu přijde jistě vhod.

Dnes nejčtenější

.