Zavřít reklamu

Poté, co byl Chrome na začátku tohoto roku obohacen o spořič paměti, bude nyní prohlížeč z dílny Googlu na desktopových platformách Mac, Windows a dalších po najetí na kartu hlásit stav jejího využití. Kromě názvu stránky a domény tak nyní můžeme vidět také tento podstatný údaj.

Funkce vám umožní zjistit, které stránky obzvláště zatěžují váš systém. Je přitom mnohem pohodlnější než přecházení přes nabídku se třemi tečkami a Další nástroje ke Správci úloh.

Novinka navazuje na režimy úspory paměti a energie v prohlížeči Chrome. Ty omezují činnost na pozadí a vizuální efekty, jako jsou animace, plynulé posouvání a počet snímků videa, přičemž úspora paměti pracuje na principu uvolnění kapacity z neaktivních karet. Tyto stránky zůstávají viditelné a při opětovném přechodu k nim se znovu načtou. Obě funkce je možné povolit nebo zakázat v nabídce Nastavení, v oddílu Výkon. K dispozici je také možnost ponechat konkrétní stránky vždy aktivní.

Rychlý způsob přístupu k informacím o využití paměti se v posledních týdnech pomalu rozšiřuje pro počítače Mac, Windows, Linux a ChromeOS. Pokud pro váš prohlížeč ještě není k dispozici, můžete vyzkoušet postup, kdy zadáním chrome://flags/#memory-saver-memory-usage-in-hovercards povolíte tento příznak.

Dnes nejčtenější

.