Zavřít reklamu

Chrome je již dlouhou dobu nejpoužívanějším webový prohlížečem na počítačích i mobilních zařízeních. I proto, že Google jej neustále vylepšuje – například v září dostal částečný redesign s použitím designového jazyka Material You. Pro uživatele, kteří za více než půl desetiletí neupgradovali svůj telefon a stále „jedou“ na Androidu 7.0 Nougat, však bude brzy podpora prohlížeče ukončena.

Na stránce Google Chrome Enterprise and Education Help, která byla naposledy aktualizována 25. října, v sekci „Coming Soon“ společnost píše, že Chrome ve verzi 120, který ve stabilní verzi vyjde 6. prosince, pozbude podporu Androidu 7.0 Nougat. Poslední podporovanou verzí populárního prohlížeče na zařízeních s více než sedm let starým systémem tak bude Chrome 119, který byl vydán koncem minulého měsíce. V této souvislosti připomeňme, že Google  před rokem oznámil ukončení podpory Androidu 6.0 s vydáním Chromu ve verzi 107.

Chrome byl poprvé ve stabilní verzi vydán v roce 2008, nicméně na Android se dostal až o čtyři roky později. Od té doby je nejpoužívanějším mobilním prohlížečem na světě. To platí i na zařízeních s iOS, kde neustále bojuje o prvenství s prohlížečem Applu Safari.

Změna se bude týkat jen malého počtu uživatelů. Android 7.0 (nebo Android 7.1) totiž podle nové statistiky zveřejněné Googlem běží v současnosti jen na 2,6 % zařízení. Nejpoužívanější verzí Androidu je momentálně Android 13 s podílem více než 22 %.

Dnes nejčtenější

.