Zavřít reklamu

Pokud je vaším oblíbeným prohlížečem Firefox, můžete mít na svém počítači nainstalovaných několik rozšíření, abyste se vyhnuli mnoha běžným nepříjemnostem. Pomocí rozšíření Firefoxu je možné například omezit a spravovat reklamy a formuláře souhlasu se soubory cookie. U mobilní verze jsou však tato rozšíření značně omezená. To se nicméně s připravovanou verzí 120 změní.

Ve svém blogovém příspěvku ze začátku měsíce Mozilla oznámila, že Firefox 120, chystaný na prosinec, bude obsahovat nejméně 200 nových rozšíření pro androidovou verzi, a to díky „plně otevřenému“ ekosystému rozšíření. Mozilla vybízí vývojáře, aby se do tohoto ekosystému přesunuli a vytvořili rozšíření k vyřešení opakujících se nepříjemností s procházením internetu.

Mozilla již v srpnu naznačila, že se chce soustředit na spuštění svého ekosystému rozšíření pro Android. Tehdy rovněž oznámila, že rozšíření již nejsou hostována v hlavním procesu uživatelského rozhraní Firefoxu. Tato změna byla provedena právě s ohledem na Android, u kterého je pravděpodobnější, že vypne procesy zatěžující systémové prostředky, jako jsou rozšíření. S verzí 120 budou moci vývojáři do prohlížeče zavádět rozšíření, která jsou v Androidu méně náchylná k selhání.

Mozilla nebyla vždy příkladně rychlá při zavádění funkcí pro zlepšení uživatelské zkušenosti. V poslední době se však zdá, že chce držet krok s vyvíjejícími se potřebami uživatelů. V létě do svého prohlížeče například přidala nástroj Firefox Relay pro zvýšenou ochranu soukromí. Díky němu si můžete být při používání Firefoxu jisti, že váš e-mail bude chráněn před registracemi na sociálních sítích, výzvami k odeslání formuláře apod.

Dnes nejčtenější

.