Zavřít reklamu

Někdejšího smartphonového obra Huawei již několik let drtí americké sankce, které mu zabraňují v přístupu k technologiím tamních výrobců, jako jsou čipsety. I přesto se však snaží být na smartphonové scéně stále relevantní. Vrhnul se i do segmentu ohebných telefonů, přičemž během posledních let jich uvedl na trh hned několik (tím zatím posledním je Mate X5 z letošního září). Nyní se zdá, že by mohl předběhnout Samsung v uvedení první skládačky s dvojitým pantem, tedy takové, která se ohýbá nadvakrát.

Podle zprávy webu TrendForce by mohl Huawei navázat tam, kde Samsung skončil, a příští rok jako první na světě představit dvojitě ohebný telefon. Web s odkazem na dobře informované osoby v branži upřesnil, že vývoj tohoto zařízení postupuje hladce a že někdejší smartphonový gigant by je mohl odhalit před březnem 2024.

Na druhou stranu známý leaker v oblasti displejů a šéf společnosti DSCC (Display Supply Chain Consultants) Ross Young tvrdí, že Huawei původně plánoval skládačku s dvojitým pantem představit již na konci letošního roku, což by mohlo znamenat, že její vývoj až tak bezproblémový není. Ať tak či onak, Huawei by mohl předběhnout Samsung i další výrobce v uvedení světově prvního skládacího zařízení s tímto form faktorem. Otázkou nicméně je, jestli by se korejský obr měl do tohoto závodu vůbec zapojit, když může postupovat opatrně.

Podle neoficiálních zpráv má totiž Samsung na příští rok v oblasti skládacích smartphonů jiné plány. Údajně vyvíjí skládačku střední třídy, která by měla mít podstatně nižší cenu než dosud představené modely řad Galaxy Z Fold a Z Flip. Díky tomu by mohl oslovit o poznání více uživatelů, což pro něho bude přínosnější, než být zase jen někde první. Samsung již dříve prokázal, že disponuje technologií k vytváření nejrůznějších form faktorů. Nyní to však vypadá, že se chce zaměřit více na to, aby se skládací smartphony staly mainstreamem jako ty běžné.

Ještě důležitější je to, že Samsung a Huawei si již nekonkurují, protože čínský výrobce má kvůli přetrvávajícím americkým sankcím na globálním trhu se smartphony jen zanedbatelný podíl. Pokud uvede na scénu světově první dvojitě ohebný telefon exkluzivně pro domácí trh, zřejmě to pro Samsung nebude dostatečná pobídka k tomu, aby se pustil do toho samého a riskoval globální expanzi do nevyzkoušeného segmentu trhu.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.