Zavřít reklamu

Pokud jde o generativní umělou inteligenci ocitá se ChatGPT od OpenAI na vrcholu žebříčku a zdá se, že úspěch tohoto nástroje se zdaleka nevyčerpal, pro více než 100 milionů uživatelů, jež jej týdně využívají, což je úctyhodný počet na produkt, který ještě neoslavil ani první narozeniny, společnost přichází s novými funkcemi. Nejen to OpenAI sdělila v rámci své první vývojářské konference, o čemž informoval server The Verge.

Na scénu tak vstupují „GPT-4 Turbo“, jež poskytuje aktualizovanou znalostní bázi a větší výkon či nové rozhraní „Assistants API“ díky němuž je možné využívat výkon umělé inteligence GPT také v rámci různých aplikací.

OpenAI též oznámila „GPT“, tedy způsob, jak si uživatelé mohou vytvářet vlastní verze oblíbeného chatbota na míru. Podle společnosti není potřeba jakékoli znalosti kódování. GPT vytvořila tak, aby s nimi mohl pracovat kdokoli, přičemž přizpůsobené varianty, které kombinují instrukce, rozšiřující znalosti a jakoukoli kombinaci dovedností pro konkrétní případy využití, mohou lidé také dále sdílet s ostatními. Na svém blogu OpenAI zmiňuje některé příklady, z nichž můžeme jmenovat třeba „trenéra tvůrčího psaní“ nebo „technického poradce“, jež pomáhá řešit problémy. GPT lze používat k různým úkolům, ať už jde o práci nebo každodenní život.

Co se týče ochrany soukromí, OpenAI uvádí, že uživatelé budou mít svá data pod kontrolou. Chaty údajně s konkrétním tvůrcem GPT nebudou sdíleny. Pakliže má GPT rozhraní API třetích stran, budete si moci vybrat, jaká data do něj budou odesílána. Vše nasvědčuje tomu, že společnost zavádí nový systém hodnocení, který má pomoci eliminovat nebezpečí sdílení jakkoli škodlivých variant.

Ještě tento měsíc plánuje společnost spustit obchod s GPT, v němž je lidé budou moci na základě svých potřeb a zájmů vyhledávat. Bude obsahovat výtvory od ověřených tvůrců a upozorňovat na ty nejužitečnější a nejpropracovanější. OpenAI neprozrazuje, kdy přesně, ale říká, že v příštích měsících budou autoři moci vydělávat peníze podle toho, kolik lidí se rozhodne jejich GPT používat. Pokud si chcete ukázkový GPT vyzkoušet hned teď, je to možné, musíte však být předplatiteli ChatGPT Plus či Enterprise. OpenAI ovšem tvrdí, že novinku brzy zpřístupní širšímu spektru uživatelů.

Google do AI šlape poměrně stabilně, což dokládají jeho telefony Pixel, jejichž velká část na AI v podstatě staví. Nyní zde máme i Samsung, který právě představil svou generativní umělou inteligenci Gauss a která by se měla jako první dostat do řady Galaxy S24. Pak je zde ještě Apple, který sice přímo AI jako AI nenazývá, ale spíše jako strojové učení. I to je prolezlé skrz na skrz iPhony, na další krok americké společnosti však netrpělivě čekáme, protože očekávání jsou velká. Svou vizi by mohl Apple představit na WWDC24 v červnu příštího roku.

Dnes nejčtenější

.