Zavřít reklamu

Koncem října letošního roku podal Samsung u Komise pro mezinárodní obchod Spojených států amerických (ITC) stížnost na čínskou společnost BOE, v níž ji obvinil z nekalých metod hospodářské soutěže a porušování duševního vlastnictví v souvislosti se zobrazovacími moduly a komponenty OLED.

Oba technologičtí giganti mají společnou historii. Před několika lety se společnost Samsung Display snažila zabránit velkoobchodníkům v obchodování s panely OLED v USA, protože tvrdila, že jsou v Číně nelegálně vyráběny za využití ukradených technologií. Tehdy se nejednalo o přímý útok na společnost BOE, vývoj však nakonec přiměl ITC na začátku roku 2023 k přijetí opatření a zahájení vyšetřování.

V návaznosti na to BOE započala v Číně několik soudních řízení proti Samsungu, pročež ten možná právě z tohoto důvodu nyní cílí přímo na svého konkurenta. Agentura Reuters zmiňuje, že ze strany Samsung Display byla stížnost potvrzena, ale ponechána bez komentáře, zatímco druhá ze zainteresovaných firem se k věci bezprostředně nevyjádřila.

Jižní Korea se snaží zintenzivnit svá preventivní opatření mající za úkol zabránit úniku technologií. Analytici ze Soulu jsou toho názoru, že Čína je v tomto směru hlavním podezřelým. Je na místě poznamenat, že BOE bojuje o místo na seznamu dodavatelů panelů OLED pro Apple, má však problémy s dodržováním přísné kontroly kvality. V letošním roce tak byli v Cupertinu nuceni se s panely pro iPhone 15 opět spolehnout na Samsung a čínského výrobce ze zakázky vyřadit.

Dnes nejčtenější

.