Zavřít reklamu

Google se v posledních několika letech snaží zjednodušit svůj softwarový ekosystém, který byl předtím poměrně chaotický. „Zařízl“ Hudbu Google Play ve prospěch služby YouTube Music a zavírá Podcasty Google a zavádí je právě do YouTube Music. Nyní provádí další změnu, kterou je přenesení seznamů a poznámek vytvořených pomocí jeho hlasového asistenta do aplikace Google Keep.

Asistenta Google bylo možné požádat o vytvoření nákupního seznamu nebo poznámek, které se ukládaly v aplikaci Asistent Google. K těmto seznamům a poznámkám bylo možné přistupovat prostřednictvím webového prohlížeče kliknutím na tento odkaz (seznamy a poznámky) nebo na tento (nákupní seznamy). Tyto stránky nicméně nevypadají jako součást systému Android. Google je však nyní importuje do služby Keep, která má nativní aplikaci pro Android i iOS.

Google oznámil, že seznamy a poznámky vytvořené v Asistentovi budou automaticky přesunuty do aplikace Keep. K přesunutí seznamů a poznámek nemusíte nic dělat. Některé seznamy se však do aplikace automaticky nepřenesou, a to konkrétně tyto:

  • Rodinné poznámky vytvořené prostřednictvím inteligentních displejů
  • Některé seznamy jsou pro Google Keep příliš velké, např. ty s názvy delšími než 999 znaků, poznámky delší než 19 999 znaků, seznamy s více než 999 položkami a seznamy s jakoukoli položkou delší než 999 znaků.

V takových případech bude možné tyto položky exportovat do služby Google Takeout, a to až do  1. května příštího roku.

Dnes nejčtenější

.