Zavřít reklamu

Už nějakou dobu umí Google pomáhat s domácími úkoly, nyní se v tomto směru zlepšuje Vyhledávač Google, který nabídne lidem pomocnou ruku v nejrůznějších matematických výpočtech, geometrii a fyzice.

Společnost z Mountain View uvádí, že Vyhledávání nyní dokáže poskytnout širší oporu v předmětech, jako je trigonometrie či matematická analýza. Po zadání rovnice nebo integrálu do panelu vyhledávání nebo po vyfocení problému pomocí aplikace Lens se zobrazí vysvětlení a řešení krok za krokem. Zadáním „math solver“ si můžete rozšířené schopnosti vyzkoušet na počítači a brzy to bude možné i na našich chytrých telefonech.

V případě geometrie zatím Google Lens dokáže interpretovat vizuální i textové komponenty trojúhelníkových úloh, přičemž Google vnímá pořízení obrázku jako přirozenější alternativu k vytvoření písemného dotazu, který popisuje daný problém.

Technologický gigant zde využívá rozsáhlé jazykové modely (LLM), aby Vyhledávání mohlo lépe řešit úkoly týkající se fyziky na středoškolské úrovni. Již v březnu Google začlenil do Barda jazykový model Pathways (PaLM) s cílem zlepšit jeho matematické a logické schopnosti. To umožnilo odpovídat na náročnější otázky.

Nové rozšíření schopností Vyhledávání pomůže uživatelům „identifikovat známé a neznámé hodnoty“ a také pochopit, kdy a které vzorce použít, aby se tak mohli v těchto úlohách v budoucnu lépe orientovat.

Dnes nejčtenější

.