Zavřít reklamu

Samsung má skutečně obsáhlé portfolio smartphonů, a to od základních modelů přes střední třídu po vlajky a skládačky. Pokud se podíváme do toho vyššího segmentu, je zde Galaxy S23+ neprávem opomíjený a zde vám řekneme, proč by to měl být váš příští telefon. 

Má to těžké. Ti, kteří chtějí to nejlepší, ale nechtějí utrácet, sáhnou spíše po modelu Galaxy S23. Ti, kteří naopak chtějí to nejlepší a peníze pro ně nejsou úplně překážkou, sáhnou naopak po modelu Galaxy S23 Ultra. Právě mezi nimi je pak Galaxy S23+, tedy neprávem opomíjený špičkový Samsung, který má mnohé přednosti. Proč byste si tedy měli Galaxy S23+ koupit? Zde vám dáme hned několik odpovědí, které ve finálním součtu dělají jednoznačný výsledek. 

Galaxy S23+ koupíte přímo zde (i s možností výkupního bonusu)

Fantastický výkon 

Téměř po roce, co je na trhu, se mu dokáže rovnat jen málokdo. Samsung se zde navíc zbavil vlastního Exynosu a použil čip amerického Qualcommu, takže v tom má řada Galaxy S23 navrch nejen od té předchozí, ale dost možná i od té budoucí, která může být na našem trhu nabízena s Exynosem 2400. Snapdragon 8 Gen 2 zde nabízí ještě speciální verzi For Galaxy a má tedy vyšší frekvenci na CPU a GPU, než je tomu v ostatních telefonech. Vše zde běží a dále poběží jako na drátkách.

Rovný displej 

Galaxy S23 Ultra je jistě skvělý, ale jeho zakřivený displej buď milujete, nebo nesnášíte. Osobně patřím do té druhé skupiny a skutečně se těším, jestli se ho u Galaxy S24 Ultra zbavíme. Je nepraktický, zkresluje obraz, je zde také velký prostor pro nechtěné dotyky a je náchylnější na poškození. To se ani nebavíme o tom, že nalepit na něho ochranné sklo nebo fólii je prostě příliš složité. Plochý design Galaxy S23+ usnadňuje držení a používání zařízení a přispívá k odolnosti telefonu. Dynamic AMOLED 2X HDR10+ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a jasem až 1750 nitů je pak samozřejmě fantastický sám o sobě. 6,6palcový panel vypadá úchvatně a díky technologii Vision Booster si tyto kvality zachovává i na přímém slunci.

Ideální velikost 

Když už jsme nakousli ten displej, tak od něho se samozřejmě odvíjí i fyzické rozměry. Galaxy S23 Ultra je prostě obr, za což může i ten fakt, že nemá zaoblené rohy. Právě to jej dělá tak velikým. Velikost Galaxy S23+ je však ideální. Není to přerostlé pádlo ani malý skrček jako je 6,1“ Galaxy S23. Lidé nechtějí malé telefony, mnoho z nich nechce ani ty přerostlé. Galaxy S23+ ale nabídne to vhodné vyvážení obojího, kdy pohodlně jednou rukou obsloužíte celý displej. A váha je pořád pod 200 g.

To správné vyvážení vlastností 

Galaxy S23 Ultra nabízí pro mnohé mnoho zbytečností, jako je 10x teleobjektiv. Galaxy S23+ má trio fotoaparátů, které je univerzální a vhodné pro všechny příležitosti. Za objektiv navíc byste tak jen platili víc, aniž byste ho reálně potřebovali. K tomu zde není ani S Pen, který má také hodně specifické využití. Oproti menšímu modelu je zde zase větší baterie, takže zařízení toho zvládne více, a navíc jej i rychleji dobijete. Za 30 minut mu dotlačíte 65 % baterie namísto jen 50 %. Galaxy S23+ má totiž 45W nabíjení, kdy menší model disponuje jen tím 25W. A samozřejmě oproti iPhonu 15 Plus má navíc teleobjektiv, který může závidět každý jablíčkátř, který nevlastní model s přídomkem Pro.

Čtyři upgrady Androidu 

Telefon se začal prodávat s Androidem 13 a je pravda, že se s aktuální koupí ochudíte o rok upgradu, jenže jsou ty další tři roky opravdu málo? Samozřejmě že ne. Kdybyste si koupili jakoukoli jinou vlajku jiného výrobce po roce jeho existence, můžete mít s podporou softwaru skutečně v budoucnu problém. Jenže ne tak se Samsungem, protože jeho politika je prostě skvělá. Řada Galaxy S23 má totiž přislíben upgrade až na Android 17.

Dokonalý poměr cena/výkon 

Za tu dobu, co je Galaxy S23+ na trhu, příjemně spadla i jeho cena. Původně startoval na 29 999 Kč za 256GB verzi a ta 512GB stála 32 99 Kč. Jenže Samsung není Apple a na zákazníkovi mu záleží, proto v průběhu roku zlevňuje (kdy mu nejsou cizí ani různé výkopní bonusy atd.). Aktuální cena Galaxy S23+ je tedy 25 990 Kč v případě koupě 256GB verze. S využitím výkupního bonusu se dostanete až na 23 990 Kč. Vyšší 512GB model stojí 28 990 Kč, s výkupním bonusem 26 990 Kč. Jen pro doplnění: malý 128GB Galaxy S23 startuje na 21 990 Kč, za 256GB Galaxy S23 Ultra zaplatíte 30 490 Kč.

Galaxy S23+ koupíte přímo zde (i s možností výkupního bonusu)

Dnes nejčtenější

.