Zavřít reklamu

Při hledání ideálního editoru fotografií se nabízí široká paleta možností, mezi kterými jistě vynikají produkty společnosti Adobe. Fotky Google však rozhodně mají také co nabídnout a v mnoha ohledech dokáží fungovat více přímočaře a jejich ovládání může působit o poznání intuitivněji.

Fotky Google patří mezi jedny z nejlepších aplikací svého druhu, které si lze do smartphonu nainstalovat. Její schopnosti coby editoru fotografií, zejména jste-li předplatitelem služby Google One, jsou nadprůměrné a nyní to platí jak u telefonů se systémem Android, tak pro příznivce smartphonů Applu, protože Google otevřel bránu funkcím, jako je například známý Magic Eraser, tedy „Kouzelný zmizík“.

Pro Fotky Google rozhodně platí, že je v jednoduchosti síla. V průběhu let se totiž společnost velmi dobře naučila navrhovat uživatelská rozhraní, díky čemuž se často setkáte s tím, že její aplikace vědí, co chcete udělat, ještě předtím, než to uděláte.

Když tedy například vyberete fotografii své rodiny, aplikace zobrazí upozornění s dotazem, zda chcete rozmazat pozadí, u příliš tmavého snímku se zeptá, jestli jej chcete zesvětlit a čas od času nabídne překvapivé automatické úpravy, jako je třeba Color Pop, kdy se pozadí změní na černobílé a popředí zůstane barevné.

Samozřejmě ne vždy musí nabízená volba vyhovovat záměru. Za takových okolností lze fotografie upravit ručně, kdy je uživateli k dispozici skvělá sada nástrojů, jejichž možnosti jsou ještě o něco širší v případě předplatného Google One a lze se k nim dostat prostým klepnutím na tlačítko úprav v dolní části každého snímku.

Například pomocí portrétního světla, je možné proměnit díky působivým schopnostem umělé inteligence společnosti Google ty nudné a ploše osvětlené fotografie v něco živého a poutavého. Další funkce, jako jsou Zvýraznění nebo Zaostření, snadno vdechnou i archivním fotografiím nový život a opomenout nelze ani zmíněný Kouzelný zmizík, jež se svými schopnostmi bez problémů vyrovná nástrojům Samsungu a Adobe a nyní je dostupný nejen pro majitele telefonů Pixel, ale pro všechny s předplatným Google One.

S tím, jak se Google stále více posouvá k využívání umělé inteligence v mnoha oblastech svého působení, lze očekávat, že se možnosti úprav v blízké budoucnosti ještě rozšíří.

Fotky Google v Google Play

Dnes nejčtenější

.