Zavřít reklamu

Samsung je během posledního roku v rámci své platformy Health mnohem aktivnější v oblasti sledování spánku. Jeho chytré hodinky jsou v tomto ohledu stále lepší díky novým aktualizacím nadstavby One UI Watch a společnost často provádí studie, ve kterých se snaží optimalizovat metody, které pomáhají jeho zákazníkům dobře si odpočinout.

Samsung nyní zveřejnil závěry jedné takové spánkové studie. Korejský obr tvrdí, že provedl jednu z největších studií tohoto druhu, když analyzoval výsledky přibližně 716 milionů nocí spánku shromážděných prostřednictvím své aplikace Health a hodinek Galaxy Watch v období od června roku 2021 do května toho letošního.

Výsledky rozsáhlé studie naznačují, že svůj spánek sleduje stále více lidí, ale že jeho kvalita se snížila. Počet uživatelů, kteří aktivně sledují svůj spánek, se za poslední dva roky zvýšil o 182 %, přesto jeho efektivita a kvalita všude a u každého klesá. Největší pokles byl přitom zaznamenán u uživatelů Severní Ameriky, nejmenší pak u uživatelů z Asie.

Samsung zjistil, že průměrná délka spánku se na celém světě snížila ze 7 hodin a 3 minut na 6 hodin a 59 minut, což je těsně pod 7hodinovou hranicí doporučenou americkou organizací National Sleep Foundation. Spolu s tím se prodloužila doba bdění během spánku, což v ž v konečném důsledku vede ke snížení jeho efektivity. Efektivitou spánku se označuje poměr skutečné doby spánku k celkové době strávené každou noc v posteli.

Funkce spánkového kouče v aplikaci Samsung Health přiřadí uživatelům jeden z osmi symbolů zvířat, jakmile nashromáždí údaje o spánku po dobu alespoň 7 dní. Každý symbol zvířete představuje jinou kombinaci spánkových návyků a vzorců doby spánku, jeho konzistence a doby bdění. Samsung zjistil, že většina uživatelů aplikace (konkrétně 32 %) jsou „nervózní tučňáci“, což znamená, že během spánku udržují zdravé cirkadiánní rytmy, často však u nich dochází k jeho přerušení.

A co vy? Používáte ke zlepšení svého spánku aplikaci Samsung Health? Pokud ano, máte pocit, že se za tu dobu váš spánek zlepšil? Dejte nám vědět do komentářů.

Špičkové Samsungy i Galaxy Watch s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.