Zavřít reklamu

Chytré hodinky toho umějí hodně a jednou z jejich obvyklých funkcí je voděodolnost. Pokud se se svými voděodolnými chytrými hodinkami chystáte vyrazit do bazénu, protože na venkovní koupání už to není, je několik věcí, na které byste si měli dát pozor.

Jako první byste měli mít na paměti, že i voděodolné nebo plavecké chytré hodinky, které splňují hodnocení 5 ATM, vyžadují náležitou péči. Projděte si konkrétní podrobnosti o hodnocení voděodolnosti vašich hodinek v manuálu a na webu výrobce, kde by mělo být uvedeno, pro jaké konkrétní podmínky byly hodinky testovány mimo obvyklou hloubku 50 metrů.

V ideálním případě by chytré hodinky splňující hodnocení 5 ATM měly uvádět také voděodolnost podle standardu IPX8 (nebo jakékoli číslo namísto „X“, které se vztahuje k hodnocení prachuvzdornosti), aby byla zajištěna hloubka i tlak vody. Jedněmi z takových hodinek jsou Galaxy Watch6 nebo Apple Watch Ultra 2. Drtivou většinu chytrých hodinek však není možné používat při extrémních vodních sportech, kde jste vystaveni vysokému tlaku vody. Bez ohledu, jaké mají vaše hodinky „vodní“ specifikace, vždy je poté, co vyjdete z vody, osušte.

Dále je třeba si uvědomit, že hodnocení voděodolnosti se u jakéhokoli vodotěsného elektronického zařízení, včetně chytrých hodinek, vztahuje ke sladké vodě. Pokud se tedy chystáte zaplavat si v silně chlorovaném bazénu (to samé platí o oceánu, jehož voda je slaná), může to ovlivnit funkčnost hodinek a způsobit potenciální poškození. Kromě toho byste se měli vyhýbat i vířivkám. Existují nicméně vodotěsná pouzdra, která vám umožní vaše hodinky používat i ve slané vodě.

Za zmínku také stojí, že stejně jako u jakéhokoli jiného elektronického zařízení se i u chytrých hodinek bude voděodolnost časem zhoršovat, jak budou stárnout a budou stále více vystavovány vodě. Snížit voděodolnost může také pád hodinek na zem.

A konečně, ne všechny voděodolné chytré hodinky mají voděodolné pásky. Ujistěte se, že máte pásek z materiálu, který vodě odolá, a před vstupem do bazénu jej vyměňte za běžně nošený pásek, pokud je z kovu nebo kůže. Obvykle je v pořádku silikonový řemínek, který se standardně dodává například se zmíněnými Galaxy Watch6.

Špičkové Samsungy i Galaxy Watch s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.