Zavřít reklamu

Tento týden proběhla akce Qualcommu Snapdragon Summit 2023, na které americká společnost představila svůj nový mobilní vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 3, čip Snapdragon X Elite pro PC a nové audio čipy Snapdragon S7 a S7 Pro. Kromě toho se pochlubil, kolik zařízení v současnosti jeho čipsety používá. A je to vskutku úctyhodné číslo.

Při zahájení akce Snapdragon Summit 2023 Qualcomm odhalil, že nyní je na celém světě více než 3 miliardy zařízení, která pohání jeho čipy Snapdragon. Toto číslo zahrnuje všechny čipy, nejen ty smartphonové, a svědčí o naprosté dominanci, kterou si Qualcomm na tomto poli v průběhu let vybudoval.

Toto číslo po oznámení nejnovějších čipsetů Qualcommu Snapdragon 8 Gen 3 pro smartphony a Snapdragon X Elite pro počítače jen poroste. Druhý zmíněný čip slibuje drtivý výkon, který pozvedne počítače s Windows na úroveň, která byla dříve možná pouze na MacBoocích Applu. První počítače s ním mají dorazit v polovině příštího roku.

Mobilní zařízení poháněná čipem Snapdragon 8 Gen 3 budou dostupná v blízké budoucnosti, možná ještě před koncem letošního roku. Prakticky jisté je, že jej bude používat i příští vlajková řada Samsungu Galaxy S24 (spolu s jeho nedávno poodhaleným čipem Exynos 2400), která má být představena v lednu příštího roku.

Dnes nejčtenější

.