Zavřít reklamu

Nejlepší aplikace pro posílání zpráv, jako jsou Zprávy Google, vám umožní zjistit, zda někdo četl váš text. Když se vaši přátelé, rodina nebo spolupracovníci budou vymlouvat, že vaše zprávy nedostali, použijte níže uvedené tipy, abyste zjistili, zda váš text skutečně viděli.

Každá aplikace pro rychlé zasílání zpráv má jinou nabídku nastavení pro potvrzení o přečtení. My se v tomto návodu zaměříme na zmíněné Zprávy Google, které jsou v dnešní době předinstalovány na většině androidových telefonů, a poté na populární alternativy třetí strany, kterými jsou WhatsApp a Messenger.

Zkontrolujte, jestli byla vaše zpráva přečtena ve Zprávách

Aplikace Zprávy podporuje standard RCS (Rich Communication Services), který využívá Wi-Fi nebo mobilní data pro zasílání zpráv a nabízí sdílení médií ve vysokém rozlišení, sdílení polohy, indikátory psaní a jiné funkce s koncovým šifrováním. Musíte požádat příjemce, aby ve své aplikaci Zprávy aktivoval možnost potvrzení o přečtení ve své aplikaci Zprávy. Teprve pak můžete vidět, jestli daná osoba vaši zprávu četla.

  • Otevřete na svém telefonu Zprávy.
  • Klepněte na váš profilový obrázek.
  • Vyberte možnost Nastavení aplikace Zprávy.
  • Klepněte na položku Chaty RCS.
  • Zapněte přepínač Posílat potvrzení o přečtení.

Zkontrolujte, jestli byla vaše zpráva přečtena ve WhatsAppu

Ve WhatsAppu potvrzení o přečtení funguje jinak než ve Zprávách. Když v aplikaci odešlete zprávu, jedna „fajfka“ znamená, že zpráva dorazila na firemní servery. Dvojité šedé odškrtnutí znamená, že zpráva byla odeslána na telefon dané osoby, a dvě modrá odškrtnutí potvrzují, že zpráva byla přečtena.

Pokud se daná osoba podívá na vaše zprávy z domovské stránky WhatsAppu, aniž by otevřela vlákno, neuvidíte v konverzaci modré zaškrtnutí. Jako možnost ochrany osobních údajů vám aplikace umožňuje skrýt potvrzení o přečtení u vašeho účtu. Takto ostatní neuvidí, jestli čtete jejich zprávy. Platí to však oboustranně – když u svého účtu možnost potvrzení o přečtení vypnete, nebudete vědět, kdy si přečtou vaši zprávu.

Pokud jste u svého WhatsApp účtu možnost potvrzení o přečtení vypnuli, zapněte ji podle následujících kroků:

  • Na svém telefonu otevřete WhatsApp.
  • Vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček.
  • Klepněte na možnost Nastavení.
  • Vyberte položku Soukromí.
  • Zapněte přepínač Oznámení o přečtení.

Zkontrolujte, jestli byla vaše zpráva přečtena v Messengeru

Messenger k tomu, aby vás informoval, že si někdo přečetl vaši zprávu, používá ikony. Prázdný kruh s modrou „fajfkou“ značí odeslanou zprávu. Jakmile zpráva dorazí do doručené pošty příjemce, zobrazí se vyplněný kruh. Když si příjemce vaši zprávu přečte, aplikace nahradí vyplněný kruh malým obrázkem účtu. Na rozdíl od Zpráv a WhatsAppu není v Messengeru možné potvrzení o přečtení vypnout.

Dnes nejčtenější

.