Zavřít reklamu

Ať už babí léto řeklo poslední sbohem, nebo se k nám ještě na chvíli vrátí, musíme si zvykat na skutečný podzim. V tomto období řada z nás provádí generální nebo už předvánoční úklid. Když už budete u toho, mohli byste provést i generální úklid svého telefonu. Zde je několik užitečných tipů pro uživatele telefonů Galaxy.

Podívejte se na zoubek úložišti

V tomto období byste se jako první měli podívat na úložiště. Určitě zde najdete něco, co vám už není k užitku, ať už jde o nepoužívanou aplikaci, nebo třeba starou nahrávku či jiný mediální soubor. Jděte do Nastavení→Péče o baterii a zařízení→Úložiště, kde uvidíte přehledně zobrazené jednotlivé kategorie souborů a to, kolik na úložišti zabírají místa.

Pokud chcete vymazat nepotřebný soubor, klepněte na příslušnou kategorii, poté vpravo nahoře na ikonu tří teček, následně na možnost Upravit, pak vyberte soubor či soubory, které už v telefonu nechcete mít, a dole klepněte na možnost Odstranit. V případě aplikací stačí klepnout na možnost Odinstalovat.

Smazání mezipaměti u aplikací

U jednotlivých aplikací můžete také smazat nepotřebná data. To učiníte navigací do Nastavení →Aplikace, vybráním aplikace ze seznamu, klepnutím na možnost Úložiště a klepnutím na Vymazat paměť. Stejný postup je možné použít i v rámci stránky Úložiště. Vhodné je také vymazat historii a data u webových prohlížečů. Mějte však mějte na paměti, že tento krok odstraní kromě historie procházení a cookies i přihlašovací údaje k různým stránkám, které nemáte uložené v rámci funkce automatického vyplňování. Takže v tomto případě buďte opatrní.

Podívejte se do Galerie

V Galerii vašeho telefonu chcete jistě mít pouze fotografie či videa, které skutečně stojí za to. V průběhu času se vám zde mohou hromadit omylem pořízené fotky, snímky, které se vám z různých důvodů nepovedly, nebo duplicitní fotografie. Důkladně tedy Galerii prozkoumejte a odstraňte snímky či videa, o kterých víte, že nestojí za to mít je v telefonu.

Fyzicky vyčistěte telefon

Podzim je také vhodná doba na to, abyste váš telefon vyčistili i fyzicky. Jak na to?

  • Vypněte telefon a odpojte sluchátka, nabíjecí kabel a další příslušenství. Pokud jej máte v obalu, vyjměte jej z něj.
  • Naplňte malou rozprašovací láhev destilovanou vodou a 70% isopropylalkoholem a protřepejte ji tak, aby se obě tekutiny důkladně promíchaly.
  • Lehce nastříkejte roztok na hadřík z mikrovlákna, který nepouští vlákna. Dejte pozor na to, abyste nepostříkali přímo telefon ani příliš nenavlhčili hadřík.
  • Hadříkem jemně otřete povrch telefonu.
  • Použijte suchou vatovou tyčinku k odstranění špíny ze štěrbin kolem čoček fotoaparátu, tlačítek a portu. Poté tato místa znovu otřete hadříkem.
  • Nyní by měl váš telefon vypadat jako nový. Pokud používáte obal, nechte zařízení 15 minut uschnout, než je do něj opět vložíte.

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.