Zavřít reklamu

Od uvedení Androidu 12L v loňském roce Google plní svůj slib, že vydá více optimalizovaných aplikací pro skládací smartphony a tablety. Nyní pro tato zařízení bylo optimalizováno sedm aplikací první a třetí strany, a to Adobe Acrobat Reader, Dropbox, Evernote, Gmail, Dokumenty Google, Todoist a Zoom.

Adobe Acrobat Reader

Oblíbená aplikace na čtení PDF souborů Adobe Acrobat reader má nyní optimalizované rozvržení pro použití na větších obrazovkách. Aplikaci můžete také použít v režimu rozdělené obrazovky a přetahovat do ní PDF soubory z jiných aplikací, abyste je otevřeli. Adobe rovněž pracuje na zavedení možnosti otevírat PDF soubory vedle sebe pro porovnávání a studování.

Dropbox

Aplikace Dropbox nyní automaticky mění velikost souborů podle velikosti obrazovky zařízení. Ohebné telefony a tablety tak mohou zobrazovat obrázky ve větším zobrazení. Aplikace kromě toho nyní podporuje externí klávesnici a myš pro přesnější ovládání a zvýšenou produktivitu.

Evernote

Aplikace Evernote nyní podporuje dvoupanelové rozvržení na skládačkách a tabletech. Vedle toho nyní pracuje se stylusem pro skicování a dostala také vylepšené widgety, které se dokáží přizpůsobit různým velikostem a orientacím.

Gmail

Gmail dvoupanelové uspořádání pro skládačky a telefony obdržel již dříve a nyní dostává další optimalizace, včetně možnosti otevírat soubory a odkazy v e-mailech v pravé polovině obrazovky. Její šířku lze ovládat přetažením rozdělovače, který se nejprve objeví uprostřed obrazovky.

Dokumenty Google

I Dokumenty Google již dříve dostaly dvoupanelové rozvržení pro velké obrazovky. Nyní do nich Google přidal možnost vstoupit do režimu úprav hned po otevření souboru. Další změnou je snáze viditelný panel nástrojů pro formátování.

Todoist

Todoist je ve světě Androidu jednou z nejpopulárnějších aplikací na správu úkolů. Na ohebných telefonech a tabletech se dočkal dvoupanelového uspořádání. Vývojáři také přesunuli důležité prvky uživatelského rozhraní dolů, aby byly dostupnější.

Zoom

Oblíbená aplikace pro videokonference Zoom nyní může zobrazovat videohovory na jedné polovině skládacího smartphonu v režimu na šířku, takže můžete mít schůzky handsfree. Když například na svém Galaxy Z Foldu5 aktivujete režim Flex, videohovor se přepne do stojící poloviny obrazovky.

Dnes nejčtenější

.