Zavřít reklamu

Apple Arcade a Google Play Pass nabízejí podobnou službu pro své platformy, tedy iOS a Android. Obě služby poskytují přístup ke stovkám her (a aplikací v případě služby Play Pass) za měsíční nebo roční předplatné. Mají majitelé Apple zařízení při používání Apple Arcade nějakou výhodu proti těm, kteří si platí Google Play Pass?

Jako první se samozřejmě nabízí srovnání cen. Apple Arcade vyjde v současné chvíli na 139 korun měsíčně pro jednoho uživatele, Google Play Pass vyjde v základu na 89 korun měsíčně nebo na 549 korun ročně. Obě služby nabízí novým předplatitelům měsíční bezplatnou zkušební lhůtu a možnost připojení až pěti účtů, Apple Arcade navíc ještě kromě standardních titulů, které získáte i na jiných platformách, nabízí také vlastní exkluzivní hry.

To se může jevit jako jediná výhoda – Play Pass boduje nižší cenou nebo třeba bohatší nabídkou her. Součástí herní knihovny Google Play Pass je celá řada velmi populárních titulů, kromě her si navíc uživatelé mohou v rámci předplatného pořídit také aplikace. Ani v případě Apple Arcade, ani v případě Play Pass se nicméně nemusíte obávat her typu play-to-win, což je rozhodně skvělá výhoda. V některých hrách v rámci Play Pass se nicméně údajně vyskytují reklamy, případně je kvalita těchto titulů mírně pochybná, jedná se ale spíše o zanedbatelné množství takových titulů.

U Apple Arcade by se za výhodu dala považovat nabídka exkluzivních titulů i lepší a přehlednější prostředí. Nevýhodou ale je, že tituly jsou striktně vázané na předplatné. Pokud si v rámci Apple Arcade pořídíte hru, po ukončení předplatného k ní ztratíte přistup. Některé z titulů si sice můžete pořídit zvlášť v App Storu, nedojde ale k převodu dat z doby, kdy jste hru využívali v rámci předplatného, a nemůžete pokračovat v hraní tam, kde jste naposledy přestali.

Srovnávat obě služby je samozřejmě do jisté míry ošemetné. Každá míří na jinou cílovou skupinu. Existuje spousta jablíčkářů, pro které tituly v nabídce Apple Arcade nejsou atraktivní, a dávají přednost například cloud gamingovým službám, případně si stahují jednotlivé hry z App Storu a dalších online obchodů. Více o Apple Arcade se dozvíte zde, více o Google Play Pass zde.

Dnes nejčtenější

.