Zavřít reklamu

Chceme-li se vyhnout nepříjemným překvapením, je stránka bezpečnosti aplikací důležitým faktorem, a to bez ohledu na to, zda pocházejí z obchodu Google Play nebo jiného zdroje. Ve snaze s tímto pomoci uživatelům Google zavádí vylepšené skenování Play Protect.

Společnost oznámila, že posiluje své úsilí o odhalování hrozeb pomocí skenování v reálném čase na úrovni kódu. Služba Google Play Protect se nyní před instalací aplikace zeptá, zda ji chcete skenovat a následně upozorní, je-li software bezpečný, nebo představuje potenciální hrozbu.

Real-Time-App-Scan-1000w-655h.jpg

Kontrola Google Play Protect, jež chrání zařízení se systémem Android a službami Google Play před škodlivým softwarem, se doposud spoléhala na existující inteligenci skenování nebo na data, která aplikaci identifikovala jako podezřelou na základě porovnávání podobnosti, strojového učení a dalších technik.

Rozdíl spočívá v tom, že nyní telefon doporučí kontrolu před jakoukoli instalací. Tato aplikace pak projde vyhodnocením na úrovni kódu, kde se provede analýza hrozeb v reálném čase. Podle společnosti Google to pomůže chránit uživatele před škodlivými polymorfními aplikacemi, které využívají umělou inteligenci nebo jiné metody, aby se vyhnuly detekci.

Společnost z Mountain View uvádí, že její algoritmy strojového učení využívají tyto informace k dalšímu zlepšení zabezpečení ekosystému Android. Každé skenování přispívá k identifikaci chování aplikací, což ve výsledku napomáhá posílení ochrany.

Vylepšení Google Play Protect se momentálně zavádí v Indii, postupně se však bude rozšiřovat do vybraných zemí a nakonec podle technologického giganta v následujících měsících poskytne ochranu uživatelům ve všech regionech.

Dnes nejčtenější

.